Apostasy 2017 napisy01:31:46

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Wnikliwy
Bóg jest ważniejszy niż własne dziecko. Świadkowie Jehowy mogą się przejrzeć jak w lustrze
Były Świadek nie nakręcił filmu o sekcie i praniu mózgu, ale o ludzkich dramatach dotykających rzeszy wyznawców. To ważny i wyważony głos w sprawie, o której większość z nas nie ma pojęcia.

Film brytyjskiego reżysera to fikcyjny dramat, choć oparty na prawdziwych przeżyciach Świadków i samego twórcy. Kokotajlo przez dziesięć lat był członkiem tego związku wyznaniowego, ale z biegiem czasu, zwłaszcza po rozpoczęciu studiów artystycznych, zaczął się stopniowo odsuwać od religii. W wywiadzie dla Independent podkreślił, że w jego życiu nie nastąpiło nagłe zerwanie z przeszłością, jednak zna bardzo dużo osób, które mogą się utożsamiać z bohaterkami jego filmu.

W Apostasy przedstawił losy matki i jej dwóch córek mieszkających w mieście Oldham w północno-zachodniej Anglii. Młodsza córka, Alex, to cierpiąca na anemię dziewczyna, która cały czas nosi w sobie poczucie wstydu po transfuzji krwi, która w dzieciństwie uratowała jej życie. Jej starsza siostra Luisa przeżywa kryzys wiary, gdy zachodzi w ciążę z mężczyzną spoza Zboru i zostaje odsunięta od społeczności Świadków. Matka jest zmuszona zerwać stosunki z grzeszną córką.

Film znajduje się w katalogu: Świadkowie Jehowy


więcej

Komentarze