KWATERA NA OPENERA Z OLX - OSZUSTWO NA WYNAJEM00:06:31

zwiń opis video pokaż opis video
Nasz Fanpage - https://web.facebook.com/Poszukiwacze-Okazji-547629352264968/

Wczoraj napisał do nas Paweł, który znalazł okazyjną ofertę na OLX, wynajem apartamentu na czas festiwalu Opener w Gdyni. Po wpłacie zaliczki nabrał podejrzeń, że padł ofiarą oszusta. Postanowiliśmy to sprawdzić. Uważajcie na tego typu oszustwa, bo w pewnych typowych okresach są plagą. Najbezpieczniejszą formą rezerwacji pobytu jest korzystanie z serwisów typu booking.com, tripadvisor, trivago itp. lub z polecenia, ew. osobiście. Nie wpłacajcie zaliczek na oferty z serwisów ogłoszeniowych typu OLX, sprzedajemy.pl, marketplace itp. w szczególności, jeżeli trafiliście na wyjątkową okazję. Zazwyczaj okazuje się to oszustwem. Na filmie pokazujemy też ciekawą aplikację Search By Image, która potrafi dość dokładnie sprawdzić, czy użyte w ofercie zdjęcia rzeczywiście przedstawiają oferowaną kwaterę, apartament, domek, pokój. Można ją wykorzystać także do sprawdzania zdjęć z innych ofert np. popularnych sprzętów typu: smartfony, konsole do gier i inne popularne wśród oszustw produkty.

Aplikacja do wyszukiwania obrazem Search By Image - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.palmteam.imagesearch&hl=pl

Źródła zdjęć oraz filmów użytych w materiale:
https://unsplash.com/
https://pixabay.com/pl/
https://videos.pexels.com


Fragmenty filmów zawierają treści, które należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Komentarze