6 Oznak Wysokiej Inteligencji Emocjonalnej00:05:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Czy zastanawiałeś się kiedyś, na jakim poziomie jest Twoja inteligencja emocjonalna? A czy wiesz, że jest to niezwykle ważna kompetencja, która pomaga w niemal każdej dziedzinie życia? Zdolność rozpoznawania emocji ułatwia nie tylko relacje prywatne, ale też zawodowe. I co najważniejsze, bardzo mocno wpływa na Twoją samoświadomość i samokontrolę. I to właśnie dlatego warto się nad tym tematem mocno zastanowić - bo przecież nie chcesz utrudniać sobie życia.
Jeśli natomiast zdajesz sobie sprawę, że jesteś z nią nieco na bakier, to na tym nagraniu dowiesz się, nad czym powinieneś popracować i co zrobić, żeby stała się Twoją mocną stroną.

http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
http://www.facebook.com/robertmarchel - znajdź mnie na facebooku!

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich. Filmy dotyczą uwodzenia kobiet i mężczyzn, podrywania w codziennych sytuacjach, a także podrywu czy uwodzenia konkretnej dziewczyny lub chłopaka.

- Olga, stało się coś strasznego! Powiedziała Marta, dzwoniąc do swojej przyjaciółki.
- Co takiego? odpowiada.
- Jestem załamana. Chodzi o mojego Adama. Już wcześniej widziałam, że był jakiś dziwny. Zdystansowany. Nie miał ochoty na sex A teraz Wchodzę przed chwilą do pokoju. A tam zabrane wszystkie jego rzeczy. A na stole kartka, na której pisze: To koniec. Uciekłem z Mariolą.
- Ile razy mam Ci powtarzać. Mówi się: Jest napisane.
Jak myślisz, czy Olga ma wysoką inteligencje emocjonalną? Chciałbyś mieć taką przyjaciółkę? A może pracownika? Ten rodzaj inteligencji to niesamowicie ważna rzecz, która przydaje się nie tylko w relacjach towarzyskich, ale też w biznesie i praktycznie w każdej dziedzinie życia. Chcesz sprawdzić na jakim poziomie jesteś? Zobacz 6 oznak, wysokiej inteligencji emocjonalnej.
1. Przyznajesz się do błędów. Wiesz, że każdy z nas je popełnia i to zupełnie normalne się mylić. W przeciwieństwie do większości ludzi potrafisz pokonać wewnętrzny mechanizm usprawiedliwiania się i zawsze szukasz niedoskonałości także po swojej stronie, żeby w przyszłości być lepszym. Ale przy okazji sobie wybaczasz i nie katujesz się poczuciem winy. Wiesz, że przyznanie się do błędu, który naprawdę popełniłeś może tylko pomóc w relacjach z innymi ludźmi, nawet jeżeli na początku nie jest to najłatwiejsze.
2. Z drugiej strony przestajesz na siłę szukać winnych w każdej złej sytuacji, która się zdarza. Wiesz, że błędy popełniane przez innych najczęściej są nie zamierzone. Oczywiście jesteś asertywny i jeśli trzeba, wyciągasz konsekwencje, ale nigdy nie chowasz urazy i szybko wybaczasz.
3. Nie reagujesz emocjonalnie w napiętych sytuacjach np. kiedy ktoś na Ciebie krzyczy, albo dostałeś bardzo złą nowinę. Podchodzisz do wszystkiego ze spokojem i dystansem. Nie pozwalasz sobie wejść na głowę, ale rozumiesz to, że jeśli ktoś jest rozgoryczony i Cię atakuje, to prawdopodobnie nie należy do najszczęśliwszych ludzi, więc nie próbujesz się odgryzać, ani mścić się.
4. Jesteś odporny na krytykę. Kiedy ktoś oczernia Cię i miesza Cię z błotem, to nie wpływa to na Twoją samoocenę. Doskonale zdajesz sobie sprawę, że reakcje innych ludzi zwłaszcza tych, którzy Cię nie znają, dużo więcej mówią o nich samych, niż o Tobie. Mimo wszystko starasz się dostrzec choćby ziarno prawdy w każdej krytyce, żeby być lepszym w przyszłości.
5. Nie próbujesz celowo obrażać innych ludzi. Nawet, kiedy widzisz, że ktoś się w czymś myli, nie wylewasz publicznie na niego swoich żali, ale spokojnie najlepiej prywatnie - informujesz co Ci się nie podoba. Do tego z szacunkiem i w jak najbardziej konstruktywny sposób. Wiesz, że to najlepsza droga, żeby dotrzeć do takiej osoby.
6. Nie poddajesz się łatwo naciskom grupy. Czerpiesz inspiracje z działań innych ludzi, ale kiedy widzisz, że to co robią inni, jest wbrew Twoim zasadom, to idziesz swoją drogą. Nie szukasz na siłę akceptacji, ani aprobaty. Nigdy nie udajesz, że coś Ci się podoba, jeżeli tak nie jest. Wiesz, że większość może się mylić, dlatego kwestionujesz wszystkie powszechne społecznie przekonania.
Mam nadzieję, że przynajmniej kilka z tych oznak pasuje do Ciebie. Ale pamiętaj też, że sam możesz kształtować swoją inteligencje emocjonalną, nawet jeżeli po prostu zastanowisz się nad każdym z wymienionych przeze mnie punktów i zaczniesz wprowadzać je w życie. Jeżeli to wideo było dla Ciebie cenne, podziel się nim na swoim facebooku, albo w jakimkolwiek innym miejscu. W ten sposób, wspólnie będziemy zwiększać inteligencje emocjonalną ludzi dookoła nas.
A jeżeli chciałbyś mocniej popracować nad sobą i wprowadzić drastyczne zmiany do swojego życia, to zachęcam Cię do zapisania się na mój najnowszy kurs: Rok Zmian, w którym sugeruję jak małymi krokami osiągać cele w 5 najważniejszych dziedzinach życia. Sprawdź go już teraz. Za złotówkę dostaniesz sporo cennej wiedzy na ten temat.
Na koniec jak zwykle zachęcam do subskrybowania i do polubienia mojej strony na FB.
Do następnej niedzieli.
Robert Marchel

Film znajduje się w katalogu: Najlepsze sposoby na motywację i budowanie nawyków


Komentarze