Czy uratujesz SWOJĄ RODZINĘ? ZAGADKA LOGICZNA z kapeluszami!00:04:59

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
Lubisz kryminalne zagadki? Wpadaj na PubCrime bit.ly/PubCrime Wydarzenie znajdziesz w wielu miastach!

W PubCrime zespoły spotykają się w pubach i wcielają w rolę agencji detektywistycznych, a ich zadaniem jest jak najszybsze rozwikłanie zagadki kryminalnej. PubCrime mechanizmem przypomina popularne gry, takie jak Cluedo czy Mafia, lecz polega on na współpracy wewnątrz drużyny, a w fabułę zbrodni graczy wprowadza profesjonalny prowadzący.

Oglądasz #iWiesz
Autor: Karol Kania
KONTAKT: piszesz@iwiesz.to

Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/

SKRYPT ODCINKA:

Twoja rodzina została porwana przez niebezpiecznego kryminalistę. Uważa, Was za doskonałe króliki doświadczalne do okrutnych eksperymentów. Na Wasze szczęście, szaleniec ma jedną cechę, która może Was uratować.

Uwielbia zagadki. Szczególnie te wyjątkowo trudne. Chce poddać Was testowi. Jeśli go zdacie, daruje Wam życie.

Za chwilę ustawi Was gęsiego, w kolejności od najwyższego do najniższego. Każdy z Was będzie widział osoby stojące przed nim, ale nie za sobą. Nie będziecie mogli spoglądać w tył, ani wychodzić z szeregu.

Każdy z Was otrzyma czarny lub czerwony kapelusz. Kapelusze będą przyznawane losowo. Szaleniec nie powie Was ile jest kapeluszy czerwonych, ani ile jest czarnych.

Wasze zadanie? Każdy z Was będzie musiał zgadnąć kolor swojego kapelusza. Rozpocznie osoba najwyższa, czyli stojąca na końcu szeregu.

Jedyne słowa jakich możecie użyć, to kolory kapeluszy, czyli czarny, lub CZERWONY
Jeśli ktoś z Was spróbuje podpowiedzieć kolejnej osobie, cała rodzina zostanie poddana okrutnym eksperymentom.

To nie wróży nic dobrego, prawda? Przebłagałeś szaleńca, by nagiął zasady testu. Możecie popełnić jeden błąd. Z 10 osób w rzędzie, 9 musi zgadnąć kolor. Jeśli się uda, zostaniecie uwolnieni. Jeśli nie, cóż. Lepiej żebyście nie wiedzieli co Was czeka.

Macie kilka minut na opracowanie planu działania. Potem, zostaniecie ustawieni w szeregu. Szaleniec nałoży kapelusze i rozpocznie się test.

Możesz przyjąć, że zostaniecie ustawieni w takiej kolejności. W jaki sposób możecie ujść z życiem, porozumiewając się tylko za pomocą słów czarny, lub czerwony?

Możesz wstrzymać nagranie. Za chwilę poznasz odpowiedź.

Jeśli jarają Cię kryminalne zagadki, zmierz się z nimi na żywo! Zbierz drużynę i wbijaj na PubCrime.
Wraz ze swoimi znajomymi, wcielcie się w rolę agencji detektywistycznej. Rywalizujecie z innymi zespołami o to, kto pierwszy rozwiąże kryminalną sprawę, w którą wprowadzi Was gospodarz PubCrime. Jeśli Twoja drużyna będzie najlepsza - wygracie cenne nagrody. PubCrime znajdziesz w wielu miastach, zajrzyj na pubcrime.pl i sprawdź gdzie i kiedy grać!

Ale zanim weźmiesz się za kolejną zagadkę, rozwiążmy dzisiejszą.
Jesteś gotowy?

Najważniejsza dla dobra Waszej rodziny, okazuje się osoba najwyższa. Tylko ona może przekazać Wam pewne, zakodowane informacje. To dlatego, że widzi wszystkie kapelusze i może je policzyć.

Zatem, za pomocą słowa czarny lub czerwony może przekazać coś więcej. Na przykład to, czy widzi parzystą, czy nieparzystą liczbę czerwonych kapeluszy.

W tym wypadku najwyższa osoba widzi przed sobą 3 czerwone kapelusze. Ustaliliście, że jeśli widzi nieparzystą liczbę czerwonych, ma to zasygnalizować mówiąc, CZERWONY.

Wykorzystaliście jeden błąd, ale teraz wszyscy wiecie, że macie NIEPARZYSTĄ liczbę czerwonych kapeluszy! Osoba będąca drugą w kolejce, widzi dwa czerwone kapelusze, czyli parzystą ilość, więc wie, że jej kapelusz musi być czerwony i odpowiada poprawnie.

Teraz liczba czerwonych jest parzysta. Trzeci więzień widzi przed sobą dwa, czerwone kapelusz. Jego musi być więc czarny.

Kolejna osoba widzi to samo, więc udziela identycznej odpowiedzi.
Następna ma w zasięgu wzroku tylko jeden czerwony kapelusz. Skoro liczba czerwony kapeluszy jest parzysta, jeden z nich musi znajdować się na jego głowie.

Nie wiecie ile jest czerwonych kapeluszy, ale pamiętacie, że ich liczba jest nieparzysta. Kolejne 4 osoby widzą przed sobą JEDEN czerwony, więc zgodnie stwierdzają, że na ich głowach znajdują się czarne kapelusze.

Teraz wszystko zależy od Ciebie.
Wiesz, że pozostał jeden kapelusz.
Twój.
Czerwony.
Jesteście wolni!

Czym prędzej uciekajcie!

A jak już dotrzecie do bezpiecznej przystani, obejrzyjcie inne moje filmy i zaobserwujcie iWiesz na instagramie!


Subskrybujesz, iWiesz więcej!
więcej

Komentarze