BITWA O SZMATY | NAJLEPSZE HITY I TRIKI LUMPEKSOWE | EWA00:16:58

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Ewa
To był blady świt jaskrzące się złotem odbicie słońca w lustrze zbudziło mnie nagle z niespokojnego snu. Przetarłam oczy niespokojnie i nagle powróciła myśl, która nie pozwoliła mi zasnąć do późna w nocy to dzisiaj. Dzisiaj moje życie odmieni się na zawsze, ponieważ dzisiaj to dzień mojej wyprawy. Dzisiaj idę na lumpy to dzisiaj zaczyna się bitwa o szmaty!

Ach, uwielbiam kupować w lumpeksach, lumpach, ciucholandach i szmateksach zapewne ile regionów Polski, tyle nazw można znaleźć dla tych cudownych miejsc. Uwielbiam nurkować w stosach używanej odzieży, aby znaleźć rzecz, która mnie urzeknie i na długi czas stanie się nieodłączną częścią mojej garderoby. Polowanie na używaną odzież to niemalże tradycja w mojej rodzinie moja babka chodziła na lumpy, moja matka i siostra chodzą na lumpy i moje dziatki na lumpy chodzić będą, powiadam Wam!

No, ale skończmy już z tą zbędną otoczką przecież i tak większość z nas wie, że ludzie są zrażeni do lumpów, bo wiadomo, że czasami bitwy w lumpach o perełki second-hand potrafią się wymknąć spod kontroli. Część ludzi też brzydzi się nosić używane ubrania, o których pochodzeniu za bardzo nie wiedzą, oprócz tego, że dostępne są w lumpie na Marszałkowskiej (łapka w górę, kto ma u siebie lumpa na Marszałkowskiej ).

Ale pomijając tego typu sytuacje i uprzedzenia, w ciucholandach można naprawdę znaleźć bardzo ciekawe rzeczy i nie mówię tu o tylko o fasonach, ale też o ubraniach, które są bardzo dobrej jakości, a nierzadko i markowe. Oczywiście, markowe ubrania używane to jedna z tych perełek z lumpów, którymi ludzie lubią się chwalić, więc na pewno ludziom, którzy są rozsądni, a którzy zastanawiają się gdzie kupować markowe ubrania, polecam wyprawę (albo dwie) do lumpeksu.

Ogólnie, jeżeli chodzi o ciucholandy, lumpeksy, lumpeksiki, szmateksy i pochodne, to warto pamiętać, że sklepy te mają także inne, szczytniejsze zastosowanie. W czasach, kiedy fast fashion dominuje, lumpeksy pozwalają nam przedłużyć żywotność ubrań, do których wyprodukowania użyto cennej wody oraz innego rodzaju surowców. Nie wspominając już o tym, że ubrania te wyprodukowane są przez ludzi, którzy często nie są godnie wynagradzani za swoją pracę. Oddajmy więc szacunek ubraniom zwłaszcza tym sprzed czasu, kiedy firmy okropnie oszczędzały na materiałach i dajmy im dodatkowe kilka miesięcy, albo lat życia. Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym dzielę się z wami moimi najlepszymi hitami i trikami lumpeksowymi!

Kanal Karoliny: http://bit.ly/2R0hwnq

Zostań moją koleżanką / kolegą: http://bit.ly/2HC0AT6

Nie zapomnij uderzyć w żeby być zawsze na bieżąco!

Tu mnie znajdziesz:

Instagram Ewa: http://bit.ly/2AulexQ
Instagram MopsBazyl: http://bit.ly/2Eu7iEq

Współpraca:

Proszę o wysyłanie wiadomości z zapytaniem o współpracę na adres e-mail: kosmetycznykoktajl@gmail.com
#kosmetyki #moda #ewa

Film znajduje się w katalogu: HAULE


więcej

Komentarze