Szpachlowanie part 4, żona budowlaniec, Dom bez pozwolenia, dom za 25 tys #62 zrób to sam #pawełwaga00:17:46

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dom25tys
Sprzedaż projektów domu http://dom25tys.pl

Kolejny dzień walki ze szpachlą, trochę długo ? wiem o tym ale ostatnio pracuje tylko wieczorami po 2 godziny i pomaga mi Mateusz, który też ma czas wieczorem dlatego tam schodzi ale już widać światełko w tunelu. Żona bawi się w docieranie a ja zamówiłem pistolet do malowania co powinno przyspieszyć prace. Może uda się pomalować wszystko na weekend i skończą się prace brudne w tym tygodniu. Od poniedziałki prace wykończeniowe takie jak kuchnia, łazienka i to na co każdy czeka czyli schody wiszące. Nie zdradzę jeszcze jak ma to wyglądać bo sami widzicie że często zmieniamy zdanie. Nie jest to wina naszej niewiedzy czy waszej opinie i komentarzy tylko staramy się pokazać że budowa domu nie musi być droga bo akurat na dzień dzisiejszy dom kosztuje ok 40 tys a prawie jest gotowy. Nasze pomysły wiążą się z cena i czasem i staramy się też być jak to się mówi, na czasie a czasami nowości kosztują. Nasz cel te zbudować ten dom pod klucz do kwoty 55-60 tys a wiemy że kuchnia będzie swoje kosztować. A zawsze jak zostanie budżetu to można coś zmienić. Łączenie na strychu zrobiłem szpachlą Knauf Uniflott i dałem fizelinę

Moje filmy to nie poradnik a jedynie pokazuje moją prace podczas budowy domu bez pozwolenia na budowę. Nie udzielam porad ani nie namawiam nikogo żeby mnie naśladował.
Jeżeli czegoś nie umiesz doradź się fachowca
Muzyka
https://www.bensound.com/
Forum
https://www.facebook.com/groups/410924059698089/?refbookmarks
Facebook
https://www.facebook.com/Dom-70m2-ok-25-tys-338761030099687/?modaladmin_todo_tour
instagram
https://www.instagram.com/domza25tysiecy/

Zajrzyjmy do definicji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Podaje ono definicję kondygnacji:
należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej położonej warstwy podłogowej na gruncie a powierzchnią posadzki na stropie bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu, znajdującego się nad tą częścią budynku, przy czym za kondygnację uważa się także poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą średnią wysokość w świetle większą niż 2 m; za kondygnację nie uznaje się nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia.

Co powyższa definicja oznacza w praktyce?
Na zgłoszenie możemy wybudować jedynie parterowe budynki (m.in. gospodarcze czy letniskowe). Budynki parterowe to budynki posiadające jedną kondygnację. Aby budynek mógł być uznany za parterowy, nie może posiadać poddasza z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi (budynek z poddaszem użytkowym nie będzie budynkiem parterowym). Natomiast jeżeli poddasze będzie poddaszem nieużytkowym (tzw. strychem), to nie będzie uznawane za kondygnację, a co za tym idzie: budynek taki będzie budynkiem parterowym

Film znajduje się w katalogu: Zrób to sam


więcej

Komentarze