Ostatnie przygotowania przed docieraniem ścian, Dom bez pozwolenia, vlog #14, uniflott, #pawełwaga00:10:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dom25tys
Strona z projektami http://dom25tys.pl

Po kilka dniach walki ze szpachlą czas na docieranie tego co położyłem ale zanim to zrobię skończę wszystkie szczegóły. Została jedna szpaleta okna przy klatce schodowej oraz klatka schodowa. Resztę już schnie dlatego najpierw dotrę parter i pomaluje bo w końcu i tak na biała to nawet jak będzie docierał szpachle to nie powinno nic się stać z farbą. Pani żona mi będzie pomagać ale to dopiero zobaczycie w kolejnym odcinku. Zostało 5 tygodnie do wakacji tzn Moich wakacji i do tego czasu chciałem skończyć środek i jak się uda to elewacja a jak nie to po powrocie. Bez elewacji można mieszkać gorzej jak by elewacja była a nie było łazienki. Najpierw prace brudne muszę skończyć a dopiero potem chodzić w białych spodniach :) Na końcu tego odcinka pokaże Wam dom Dawida który postawił taki dom jak mój (z mojego projektu)
Moje filmy to nie poradnik a jedynie pokazuje moją prace podczas budowy domu bez pozwolenia na budowę. Nie udzielam porad ani nie namawiam nikogo żeby mnie naśladował.
Jeżeli czegoś nie umiesz doradź się fachowca
Muzyka
https://www.bensound.com/
Forum
https://www.facebook.com/groups/410924059698089/?refbookmarks
Facebook
https://www.facebook.com/Dom-70m2-ok-25-tys-338761030099687/?modaladmin_todo_tour
instagram
https://www.instagram.com/domza25tysiecy/

Zajrzyjmy do definicji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Podaje ono definicję kondygnacji:
należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej położonej warstwy podłogowej na gruncie a powierzchnią posadzki na stropie bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu, znajdującego się nad tą częścią budynku, przy czym za kondygnację uważa się także poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą średnią wysokość w świetle większą niż 2 m; za kondygnację nie uznaje się nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia.

Co powyższa definicja oznacza w praktyce?
Na zgłoszenie możemy wybudować jedynie parterowe budynki (m.in. gospodarcze czy letniskowe). Budynki parterowe to budynki posiadające jedną kondygnację. Aby budynek mógł być uznany za parterowy, nie może posiadać poddasza z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi (budynek z poddaszem użytkowym nie będzie budynkiem parterowym). Natomiast jeżeli poddasze będzie poddaszem nieużytkowym (tzw. strychem), to nie będzie uznawane za kondygnację, a co za tym idzie: budynek taki będzie budynkiem parterowym

Film znajduje się w katalogu: VLOG


więcej

Komentarze