Tradycyjna Fajka z Drewna Gruszy - Tobacco Wooden Pipe ( Wild Pear Wood ) DIY00:14:11

zwiń opis video pokaż opis video
Zapraszam na relację z wykonania tradycyjnej fajki z drewna dzikiej gruszy ( bardzo twardego i przez to trudnego w obróbce) Tak naprawdę to nie jestem do końca pewny czy to faktycznie grusza ale na pewno było to drzewo owocowe rosnące dziko gdzieś pośród jurajskich pól i łąk )
Od razu zaznaczę że nie jestem propagatorem wpadania w jakikolwiek nałóg, za wyjątkiem majsterkowania ;). Fajka to przedmiot fascynacji towarzyszący ludziom od pokoleń i nie koniecznie używany do palenia tytoniu czy tez jakiegokolwiek innego zioła :) Osobiści znam kilku kolekcjonerów fajek, którzy są zagorzałymi przeciwnikami palenia i swoich okazów nigdy nie mieli w ustach... hymm... No może przesadziłem - chodziło mi o takie rozpalone ;)
Dla majsterkowicza drewniane fajki to nie lada wyzwanie. Z pozoru proste do wykonania ale tak naprawdę wymagają wiele wprawy, gdyż precyzja musi tu iść w parze z wyobraźnią przestrzenną i umiejętnością przewidywania czyhających na fajkarza pułapek. W prezentowanym projekcie - dość prostym jak na fajkę gdyż komin i kanał dymowy schodzą się pod kątem prostym, do pełni szczęścia brakuje jeszcze ręcznie wykonanego ustnika. Zastosowałem gotowy ebonitowy czyli taki jaki sam normalnie używam. Te drewniane są średnio praktyczne i raczej niezbyt higieniczne, ale to oczywiście kwestia gustu - może przy następnym projekcie postaram się coś wytoczyć na mojej minitokareczce :)

Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze dotyczące techniki wykonania jak i wrażeń z efektu końcowego. Ciekawe czy wśród Was znajdzie się jakaś bratnia dusza o podobnych zainteresowaniach :).
Pozdrawiam i z góry dziękuje za obejrzenie filmu.

Poniżej podaje jeszcze listę urządzeń które wykorzystane były podczas filmu:
- Piła ukosowa Evolution R255 SMS https://youtu.be/6uc_5vOsvww
- Wiertarka Stołowa Parkside PTBM 500 E5 -https://youtu.be/V0GWOuNEtnY
- Szlifierka taśmowa Parkside PBS 900 C3 - https://youtu.be/i5jg0Ac4csg
- Piła Taśmowa PERFORMANCE POWER PBS350 - 350W .......

Jeżeli jeszcze nie subskrybujesz naszego kanału to zachęcam do zrobienia tego teraz :) https://link.do/MP8SW

Komentarze