Tanzania - Safari - Serengeti - Awaria Samochodu i Lwie Polowanie (4)00:23:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dzień zaczynamy w Parku Narodowym Serengeti. Wczesnym rankiem opuszczamy obóz, by wykorzystać czas jak najlepiej. W okolicy nie brakuje buszujących w tanzańskiej trawie zwierząt jak bawoły afrykańskie, żyrafy, słonie i antylopy. Wszystko zdaje się toczyć według planu, lecz po chwili okazuje sie, że tym dniem całkowicie kieruje los.

Wyprawa do Tanzanii miała miejsce na początku 2020 roku. Dwa tygodnie zagospodarujemy na safari w okolicach Aruszy oraz pobyt na rajskiej wyspie Zanzibar.

Organizacja oraz przebieg safari to dość duże przedsięwzięcie. Jest tak dlatego, gdyż kosz takiej wycieczki jest wysoki i oscyluje w najtańszych opcjach między 150 - 250$ za dzień za osobę. Jeżeli ktoś już decyduje się na taki wydatek to chce jak najlepiej zaplanować całą wycieczkę. W tej serii postaram się udostępnić garść rzeczowych informacji na temat przebiegu i organizacji safari oraz pokazać, co na takiej wycieczce można zobaczyć.

Safari, na które się wybraliśmy to 4 dni i 3 noce spędzone w parkach Tarangire, Serengeti oraz Ngorongoro w budżetowej opcji zakwaterowania (namioty) oraz prywatnej opcji wynajęcia auta (dwie osoby w samochodzie).

Kamera: GoPro Hero 6 Black

Działam też na:
Facebook
https://www.facebook.com/PodrozezMaciejem/

Strona internetowa:
https://podrozezmaciejem.wixsite.com/enter

Muzyka:
Afrykańskie bębny
Tanzania Haya Traditional dance and Swahili Saida Karoli Mapenzi Kizunguzungu

Video polowania:
Tom Kunz

Film znajduje się w katalogu: Podróże z Maciejem


Komentarze