Tanzania - Safari - Ngorongoro i Arusha (5)00:24:56

zwiń opis video pokaż opis video
Dzięki, że tu jesteś. Jeżeli zainteresowały Cię prezentowane na kanale materiały lub dostarczyły Ci pomocnych informacji to zachęcam do Twojej reakcji. Każda drobna aktywność czy dobre słowo idące w świat przyda mi się bardziej, niż może Ci się to wydawać. Pozdrawiam, Maciej.

12:22 Arusha

Ostatni dzień safari spędzamy wewnątrz krateru Ngorongoro. Cała wycieczka ułożyła się tak, że stopniowo zagłębialiśmy się w świat dzikich afrykańskich zwierząt i obcowania z naturą. Tego dnia już z doświadczeniem i spokojem patrzymy na okolice. Wiemy co i jak. Zjeżdżamy na dno krateru, gdzie kiedyś stała góra pokroju pobliskiego Kilimanjaro. Wiemy, że gdzieś tutaj żyją nosorożce, których w tych terenach zostało jeszcze około 20 a na świecie 2400. Kolejnego dnia szybko zwiedzamy Aruszę, największe miasto w regionie. Z tyłu głowy cały czas jednak mamy myśli o nie najlepszej renomie tego skrawka ziemi.

Wyprawa do Tanzanii miała miejsce na początku 2020 roku. Dwa tygodnie zagospodarujemy na safari w okolicach Aruszy oraz pobyt na rajskiej wyspie Zanzibar.

Organizacja oraz przebieg safari to dość duże przedsięwzięcie. Jest tak dlatego, gdyż kosz takiej wycieczki jest wysoki i oscyluje w najtańszych opcjach między 150 - 250$ za dzień za osobę. Jeżeli ktoś już decyduje się na taki wydatek to chce jak najlepiej zaplanować całą wycieczkę. W tej serii postaram się udostępnić garść rzeczowych informacji na temat przebiegu i organizacji safari oraz pokazać, co na takiej wycieczce można zobaczyć.

Safari, na które się wybraliśmy to 4 dni i 3 noce spędzone w parkach Tarangire, Serengeti oraz Ngorongoro w budżetowej opcji zakwaterowania (namioty) oraz prywatnej opcji wynajęcia auta (dwie osoby w samochodzie).

Kamera: GoPro Hero 6 Black

Działam też na:
Facebook
https://www.facebook.com/PodrozezMaciejem/

Strona internetowa:
https://podrozezmaciejem.wixsite.com/enter

Muzyka:
Afrykańskie bębny
Tanzania Haya Traditional dance and Swahili Saida Karoli Mapenzi Kizunguzungu

Video hipopotama & nosorożca:
Terry Gray
https://www.youtube.com/watch?v5XgN8I44jf4
https://www.youtube.com/watch?vO-W38p5iu_c

Film znajduje się w katalogu: Podróże z Maciejem


Komentarze