Lektor (The Reader) - trailer PL00:02:25

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Jacek_Gdaniec
Pełna namiętności opowieść o niecodziennym uczuciu kryjącym tajemnicę. Tajemnicę zaklętą w słowach
Historia piętnastoletniego Michaela (Ralph Fiennes) i o dwadzieścia lat starszej od niego Hanny (Kate Winslet), ich zakazanej miłości i pewnego sekretu
Ona odkrywa przed nim świat uczuć, miłości i namiętności. On przed nią światy zaklęte w kartach literatury klasycznej. Z czasem czytanie na głos staje się częścią ich zakazanego, intymnego miłosnego rytuału.
Jednak związek obojga kochanków zostaje gwałtownie przerwany. Hanna znika bez śladu. Michael bez skutku próbuje wyjaśnić tajemnicze zniknięcie
Po latach, niespodziewanie klucz do tajemnicy odnajduje się sam. Tajemnicy która przerasta jego wyobrażenie. Ale czy przerośnie moc jego uczucia?
Lektor (wcześniej The Reader. Zaklinacz Słów) to ekranizacja przetłumaczonego na 30 języków światowego bestsellera i jednocześnie nowy film twórców Godzin i Angielskiego pacjenta, który znalazł się w gronie faworytów tegorocznych Oscarów - dostał aż pięć nominacji w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Kate Winslet), Najlepszy Reżyser (Stephen Daldry), Najlepszy Scenariusz Adaptowany (David Hare) i Najlepsze Zdjęcia (Chris Menges i Roger Deakins). Kate Winslet za fenomenalną kreację aktorską w tym filmie zdobyła Złoty Glob.

Ile statuetek trafi do Lektora i jego twórców przekonamy się już 22 lutego podczas 81. już gali rozdania Oscarów.

Komentarze