Lek. med. Radosław Czosnowski o biurokracji w służbie zdrowia i konieczności jej prywatyzacji00:16:35

zwiń opis video pokaż opis video
Lek. med. Radosław Czosnowski - kandydat do Sejmu z list Partii KORWiN (okręg 13 - Kraków)
https://www.facebook.com/Rados%C5%82aw-Maria-Czosnowski-869476993138791
http://www.partiakorwin.pl/
https://www.facebook.com/partiakorwin
https://www.facebook.com/CEPERolkV4
obraz - https://www.facebook.com/GrzegorzGarbulapl


Radosław Maria Czosnowski

ekspert ds. służby zdrowia

Absolwent Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie Collegium Medicum UJ) 1983 -“ 1989, Stypendium edukacyjne z zakresu Medycyny Paliatywnej w Oxford University (UK) 1996, Polska Szkoła Medycyny Paliatywnej 2000 -2002. Posiada specjalizacje z chorób wewnętrznych, farmakologii klinicznej oraz medycyny paliatywnej. Członek lekarskich towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej (członek założyciel), Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

Pracuje początkowo w Państwowym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Krakowie w Klinice Toksykologii a następnie Klinice Geriatrii. Od 1993 do 2001 w Centrum Onkologii w Krakowie przy ulicy Garncarskiej. Dyżurował w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym a następnie w Oddziałach Pogotowia w powiecie nowotarskim. Od października 1996 prowadzi Praktykę Lekarską w formie Jednoosobowej Działalności Gospodarczej i współpracuje ze Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno Zabiegowym Medicina w Krakowie. Jako Lekarz Pierwszego Kontaktu działa od 1999, kiedy powstała ta forma opieki nad pacjentem. Głosami pacjentów uzyskuje tytuł Lekarza Roku w 2008 oraz 2010.

Od 2011 ogranicza działalności w Podstawowej Opiece Zdrowotnej na rzecz wprowadzania i rozwoju Medycyny Paliatywnej w Powiecie Nowotarskim (Orawa, Podhale, Spisz, Pieniny, Gorce), który był „białą plamą” na mapie Polski w tej dziedzinie medycyny.

Od 01.01.2011 obejmuje funkcję Ordynatora Oddziału Medycyny Paliatywnej Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, wkrótce doprowadza do uruchomienia działalności Poradni Medycyny Paliatywnej a od maja 2014 Hospicjum Domowego.

Aktualnie pracuje w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu pełniąc funkcję ordynatora Oddziału Medycyny Paliatywnej oraz prowadzi Poradnię Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowe. Nadal działa w POZ w SCDZ Medicina w Krakowie.

W 2004 roku postanowieniem Prezydenta RP, na wniosek Wojewody Małopolskiego, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz działalność społeczną.

Delegat na Zjazd Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie VI kadencji w latach 2009-2013, Delegat na Zjazd Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie VII kadencji w latach 2013-2017, Członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie VII kadencji, Przewodniczący zespołu ds. umów i kontraktów lekarskich ORL w Krakowie. Członek Naczelnej Izby Lekarskie VII kadencji.

Film znajduje się w katalogu: Polityczne i inne


więcej

Komentarze