Jak być bardziej pewnym siebie?00:10:53

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Ciągle martwisz się o przyszłość? Okropnie stresują Cię różne sytuacje? Czujesz, że brakuje Ci pewności siebie? To powszechny problem, ale nie naturalny stan. Rozmowy o prace, pierwsze randki - to nie są sytuacje, w których powinniśmy czuć stres. A jednak dla wielu osób to jedne z gorszych doświadczeń. Dlaczego tak się dzieje? Co tak naprawdę się za tym kryje? Jeśli czujesz, że brakuje Ci pewności siebie, to już teraz poznaj całkowicie nieintuicyjne powody niskiej samooceny. Pozwoli Ci to zrozumieć Twoją sytuację i podbudować wiarę w siebie.

Sprawdź, jak zbudować głęboką pewność siebie: http://pewnosc.jakzdobywac.pl/

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich - a jeszcze więcej wiedzy w tym temacie znajdziesz w moich kursach, których pełna lista jest dostępna tutaj: https://kursy.jakzdobywac.pl/

Chyba każdy chciałby być bardzo pewny siebie, bez względu na sytuacje. Mam dobrą wiadomość. Takiej prawdziwej głębokiej pewności siebie można się nauczyć. Na tym filmie rozbijemy sobie tą umiejętność na czynniki pierwsze i pokażę Ci co zrobić, żeby z dnia na dzień stawać się coraz bardziej pewnym siebie.
Zacznijmy od tego, że nie można być za bardzo pewnym siebie. Pewność siebie to stan Twojego umysłu, nie zewnętrzne zachowanie. Możesz być absurdalnie pewny siebie, totalnie nieustraszony, ale nadal przy tym miły, grzeczny i skromny. Arogancja, która często mylnie jest łączona z tym tematem, jest czymś zupełnie innym.

Pewność siebie, to nasz naturalny stan. Zobacz, że w pewnych okolicznościach jesteś bardzo pewny siebie zgaduję, że kiedy robisz coś na czym się świetnie znasz, albo jesteś w znajomym miejscu w towarzystwie osób, którzy Cię świetnie znają i kochają, to nawet nie przyjdzie Ci do głowy, żeby się zastanawiać nad tym jak pewny siebie jesteś. Przeciwnie po prostu czujesz się swobodnie, nie ma tam żadnego napięcia ani lęku. Żeby wykorzystać ten film maksymalnie, zastanów się teraz w jakich sytuacjach czujesz się najbardziej pewny siebie, a w jakich najbardziej brakuje Ci tej pewności najlepiej włącz pauzę daj sobie na to kilkanaście sekund i opisz te dwa rodzaje sytuacji w komentarzu to będzie dla mnie cenny feedback.
Zobacz, że są sytuacje, kiedy już masz dużą pewność siebie. Teraz Twoim wyzwaniem jest odkrycie dlaczego brakuje Ci pewności siebie w innych sytuacjach. Np. kiedy poznajesz nowe osoby? Kiedy umawiasz się na randkę z kimś, kto wpadł Ci w oko? Albo w jeszcze innej sytuacji?
Przypomnij sobie tą konkretną sytuacje, w której ostatnio czułeś się niepewnie i zastanów się nad tym. Zobaczmy to na przykładzie. Wyobraźmy sobie, że Magda umówiła się z Andrzejem na pierwszą randkę. Wcześniej widywała go kilka razy w pracy i bardzo się ucieszyła, że w końcu zaprosił ją na wspólne wyjście sam na sam. Tylko kiedy zbliżało się spotkanie, Magda zaczęła się denerwować. Bardzo chciała się spodobać Andrzejowi, ale dotychczasowe randki średnio jej wychodziły i boi się, że z tej znajomości też nic nie wyjdzie. Jak Magda może zwiększyć swoją pewność siebie w takiej sytuacji?
Powód braku pewności siebie zawsze jest ten sam. Jest to lęk. Bez względu na to, w jakiej sytuacji najbardziej brakuje Ci pewności, zawsze powodem będzie to, że się czegoś boisz. Boisz się coś stracić, albo boisz się, że nie zyskasz tego, na czym Ci zależy. Dlatego pytanie do Ciebie brzmi: Czego się boisz? A odnosząc to do naszego przykładu, czego boi się Magda?
Tych lęków może być sporo. Jedne płytkie i oczywiste czyli np. Magda boi się tego, że się nie spodoba. Boi się tego co pomyśli sobie o niej Andrzej. Ale lęki mogą być też głębsze. Np. lęk przed samotnością. Lęk przed tym co pomyśli sobie jej rodzina, kiedy ciągle będzie sama.
Teraz kolejne pytanie: Skąd się biorą te lęki? Biorą się z Twoich niszczących przekonań, lub inaczej PRZYWIĄZAŃ. Już wyjaśniam.
To zupełnie normalne, że chcesz być dobrze postrzegany przez innych, chcesz się podobać i stworzyć świetny związek, chcesz, żeby o Tobie dobrze mówili. Dziwne byłoby, gdybyś nie chciał takich rzeczy. To są normalne, zdrowe pragnienia każdego z nas. Jednak istnieją co najmniej dwa rodzaje pragnień preferencje i przywiązania.

Komentarze