7 Sfermentowanych produktów spożywczych, które przyspieszą metabolizm i poprawią trawienie00:05:47

zwiń opis video pokaż opis video
Koniecznie Zobacz - Kobieta w wieku 24 lat ważyła 300kg teraz wygląda jak gwiazda - https://youtu.be/dUkKaBoeXs0

Miejsce 1 https://www.youtube.com/watch?vSWyeeMzjvIo&listPLmchXQE_b9Ovs-oZyDj-mGtlQP6BpVbUR

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++
Polacy uwielbiają sfermentowaną żywność. Kiszona kapusta i ogórki królują na naszych stołach od pokoleń, a ich właściwości są wszystkim znane i doceniane. Dziś jednak opowiem Ci o sfermentowanych produktach, których być może jeszcze nie znasz, a które mogą zbalansować twój jadłospis i sprawić, że będziesz zdrowy i szczęśliwy. Na naszym kanale publikowaliśmy już materiały dotyczące sfermentowanej żywności. Opowiadaliśmy na przykład o kiszonej kapuście i kombuchy - niezwykłym napoju, który niedawno wrócił do łask polskich konsumentów. Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie kliknijcie w karty na końcu filmu (linki: https://www.youtube.com/watch?vTx5sOWvdTNk, https://www.youtube.com/watch?voJiBDgf4bLQ)

Sfermentowane produkty spożywcze są częścią naszej diety nawet jeśli z jakichś powodów brzydzisz się kiszonek. Sfermentowany jest zawsze dobry chleb na zakwasie, wino, piwo, jogurt, kozi lub owczy ser czy na przykład ocet jabłkowy. Fermentowanie żywności to starodawny proces wykonywany przez przedstawicieli wielu różnych kultur jako sposób na przedłużenie terminu przydatności produktów i w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Nie bez powodu od lat są one niezwykle modne w świecie kulinarnym, a w ostatnich latach obserwujemy prawdziwy bum ich popularności. Sfermentowane produkty mają wiele zalet takich jak: poprawa funkcji trawiennych, regulacja i zrównoważenie flory jelitowej, poprawa funkcjonowania jelit, wspomaganie wchłaniania witamin i składników odżywczych, wzmocnienie systemu odpornościowego, działanie przeciwko czynnikom zakaźnym i pomaganie w wytwarzaniu przeciwciał. Słowem - kiszone produkty są niesamowite!

Naturalny proces fermentacji wykorzystuje mikroorganizmy takie jak pożyteczne bakterie, pleśń lub drożdże które degradują białka i cukry zmieniając smak i konsystencję żywności.
Jednak niektóre sfermentowane produkty spożywcze, których dotąd nie znaliśmy lub o których istnieniu zapomnieliśmy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Czy chcesz znać więcej sfermentowanych produktów, które zawierają w sobie probiotyki?

Kiszona kapusta
Któż z nas nie zna lub nie lubi kiszonej kapusty? Ta marynata ze sfermentowanej kapusty króluje w wielu polskich oraz europejskich domach, a przez wielu uważana jest za typowe danie kuchni niemieckiej spożywane na całym świecie. Podstawą kiszonej kapusty jest kapusta pokrojona w cienkie plasterki. Jak już wcześniej wspomniałam, w jednym z odcinków Projektu Natura daliśmy Państwu wskazówki, jak przygotować kapustę kiszoną w domu. Proces fermentacji trwa około 6 dni, co powoduje wzrost poziomu witaminy C przez aktywność bakteryjną, która wytwarza również witaminy z grupy B i enzymy. Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Każdy ma swój ulubiony sposób jedzenia kiszonej kapusty, można jeść ją samą, na chlebie lub jako dodatek do obiadu.

Kefir
Istnieją dwa rodzaje kefiru ten, który jest jak mleko i woda. Ten mleczny konsystencją bardzo przypomina jogurt. Jest zwykle bardziej kwaśny, ponieważ jest wytwarzany przez probiotyk z
fermentacji mleka i ma wysoką wartość odżywczą. Wodnisty kefir można uzyskać poprzez fermentację wody i brązowego cukru, a więc okaże się doskonały dla wegan. Według badań kefir poprawia trawienie, zdrowie naszych jelit, leczy stany zapalne i poprawia zdrowie kości.

Kombucha
Kombucha to napój probiotyczny, który uzyskuje się poprzez fermentację zielonej lub czarnej herbaty lub innych naparów bogatych w kofeinę. To sprawia, że kombucha jest idealnym sprzymierzeńcem dla tych, którzy chcą schudnąć, ponieważ reguluje ruchy jelit, przyspiesza metabolizm i zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Można ją pić o każdej porze dnia, a niektórzy uważają kombuchę za naturalną sodę.

Tempeh
Słyszeliście wcześniej o tempeh? To produkt pochodzący z Indonezji, a uzyskuje się go poprzez fermentację soi i przez wielu uważany jest za substytut mięsa, dlatego jest świetną opcją dla wegetarian i wegan. Tempeh okaże się również idealny dla osób, które cierpią na wysoki poziom cukru we krwi, ponieważ obniży poziom glukozy w organizmie.

CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Komentarze