Jak Naturalnie Zwiększyć Swój Hormon Szczęścia? (Dopamina)00:04:21

zwiń opis video pokaż opis video
~~ Nasz Nowy Kanał ~~ http://bit.ly/Subskrypcja-Na-ProjektX
ZA WSZYSTKIE SUBY I LAJKI DZIĘKUJEMY

10 Szalonych Praw Które Istnieją Tylko W KOREI PÓŁNOCNEJ - https://www.youtube.com/watch?v6avUcsCd8ic&t
10 RZECZY KTÓRE DZIEJĄ SIĘ Z NAMI PODCZAS SNU https://www.youtube.com/watch?vL8h0VAGY3Z8&t
Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs

Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/

Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++
Brak motywacji, apatia, niezdolność do odczuwania przyjemności, trudności z ukończeniem zadań
i dziury w pamięci. Czy którykolwiek z tych objawów brzmi znajomo? Objawy te pochodzą z twojego mózgu, a wszystko opiera się neuroprzekaźniki - substancje odpowiedzialne za pośredniczenie w komunikacji między miliardami neuronów obecnych w naszych mózgach. Jeden z tych neuroprzekaźników - dopamina jest również znany jako hormon przyjemności i odpowiada za niektóre z naszych najważniejszych funkcji takich jak nasze ruchy, pamięć, rozpiętość uwagi i przyjemność. Kiedy nasz mózg wyczuje niski poziom dopaminy może wywoływać niektóre z objawów wymienionych na początku tego filmu. Oprócz wspomnianych już symptomów możemy również odczuwać zmęczenie cierpieć na kłopoty ze snem, stawiać czoła wahaniom nastroju i niskiemu libido. Większość ludzi, którzy doświadczają niedoboru dopaminy próbują nadrobić jej braki z pomocą narkotyków, picia alkoholu, przesadnego jedzenia, hazardu itp. W dzisiejszym filmie nauczymy Cię kilku sposobów na naturalne zwiększenie poziomu dopaminy:

Nawyki żywieniowe
Dopamina jest wytwarzana z tyrozyny, więc jeśli twoja dieta będzie bogata w ten aminokwas będziesz miał również gwarancję, że twoje ciało ma wszystko czego mu potrzeba do produkcji dopaminy. A oto niektóre produkty bogate w tyrozynę:
Owoce takie jak banany, awokado, jabłka, arbuzy i orzechy;
Zboża takie jak owies i sezam;
Nasiona takie jak fasola czy nasiona sezamu;
Zielenina i warzywa takie jak buraki, brokuły czy marchewki.
Ponadto zawsze staraj się unikać produktów, które mogą Cię uzależnić takich jak kawa, napoje gazowane i fast foody, ponieważ ich nadmierne spożycie może znacznie wpłynąć na codzienną produkcję dopaminy.

Suplementy i leki farmaceutyczne
Istnieje kilka suplementów, które mogą poprawić produkcję dopaminy w twoim organizmie, a oto niektóre z nich:
L-fenyloalanina
Podobnie jak w przypadku witamin ten aminokwas jest nam potrzebny do produkcji dopaminy.

Witamina B6
Witaminy tworzą takie neuroprzekaźniki jak dopamina.

L-teanina to jeden ze składników obecnych w zielonej herbacie, który zwiększa produkcję dopaminy i serotoniny czyli tzw. hormonu szczęścia.

Miłorząb dwuklapowy
Ze względu na zwiększone krążenie krwi w mózgu, ten suplement pomoże w krążeniu dopaminy, w których najbardziej jej potrzebujemy.

Kurkumina
Kurkumina to aktywny składnik kurkumy, a liczne badania wykazały jej zdolność do zwiększania poziomów dopaminy w mózgu.

Ważne jest, żeby dbać o swoje ciało i umysł
Oprócz nawyków żywieniowych bardzo ważny jest również ogólny styl twojego życia. Staraj się regularnie, a najlepiej do tego intensywnie ćwiczyć. Dzięki ćwiczeniom wymagającym dużego wysiłku twój mózg wytworzy nowe komórki, które pomogą spowolnić proces starzenia się organizmu oraz poprawić przepływ składników odżywczych we krwi. Czynności, które angażują umysł takie jak medytacja, słuchanie muzyki czy gra na instrumencie może mieć również korzystne efekty nie tylko jeśli chodzi o produkcję dopaminy, ale także koncentrację, pamięć i kreatywność.

CIĄG DALSZY NA FILMIE...

++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Komentarze