Co Kolor Woskowiny Mówi O Twoim Zdrowiu?00:05:07

zwiń opis video pokaż opis video
Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs

Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/

Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/




+++++++
Bywa, że symptomy, które wydają się całkowicie nieważne i jesteśmy przekonani, że nie mają zbyt dużego znaczenia dla naszego samopoczucia mogą mieć duży wpływ na nasze zdrowie. Jak się okazuje małe zmiany w bagatelizowanych przez nas często kwestiach zdrowotnych jeśli je przeoczymy, mogą sygnalizować znacznie poważniejsze powikłania, a koniec końców nieść za sobą nieodwracalne konsekwencje zdrowotne. Woskowina uszna jest doskonałym przykładem czegoś, co łatwo jest przeoczyć, a jak się okazuje jej kolor może zwiastować chorobę, która objawia się w niezwykły sposób, a więc dzięki przyjrzeniu się jej możemy ją zdiagnozować. Większość zmian w naszej woskowinie nie wskazuje na niepokojące choroby, ale są takie których nie powinniśmy ignorować. Stąd też dzisiejszy temat woskowiny usznej, w którym pokażemy Państwu na co zwracać uwagę podczas czyszczenia uszu. Każdy z podpunktów rzuca światło na specyficzny aspekt naszego zdrowia, na który warto zwrócić szczególną uwagę podczas tej czynności.

Ilość woskowiny
Prawdopodobnie nigdy nie myślałeś, że za dużo lub zbyt mało woskowiny w naszych uszach może być istotna do określenia stanu naszego zdrowia. Oba stany mają nam wiele do powiedzenia. Jak się okazuje zbyt dużo woskowiny w naszych uszach zwykle wskazuje na to, że jesteśmy ostatnio nadmiernie zestresowani. Podczas odczuwania silnego stresu uruchamiają się nasze gruczoły apokrynne i przez to też zaczynamy się pocić. Kiedy się denerwujesz, Twoje ciało wydziela więcej potu, a dodatkowo w naszych uszach pojawia się więcej woskowiny. Jeśli zauważysz u siebie, że jest jej więcej niż zwykle, pomyśl o tym, by nie narażać się w swoim życiu na tyle stresowych sytuacji. W przeciwieństwie do wytwarzania się w naszych uszach zbyt dużej ilości woskowiny, jest jej zupełny brak i choć jest to rzadkie zjawisko, zdarza się. Schorzenie to nazywa się keratosis obturans i nie chodzi o to, że w naszych uszach w ogóle nie wytwarza się woskowina, ale bardziej chodzi o to, że nie wydziela się prawidłowo przez co w końcu blokuje kanał słuchowy, może powodować ból i nieprzyjemne uczucie, że nasze ucho jest pełne. Jeśli zauważysz u siebie, że woskowina w Twoich uszach nie wydziela się naturalnie i zaczynasz mieć powyższe objawy, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Tekstura woskowiny
Kilka rzeczy może wiązać się z teksturą woskowiny twoich uszu. Może ona być lepka, cienka, nieco gęsta lub sucha. Wszystkie rodzaje mogą wskazywać na różne objawy. Zdrowy wosk jest mokry i lepki, ponieważ oznacza to właściwą równowagę w ciepłym środowisku naszych uszu z tym że musimy zwrócić uwagę na to, czy nie odczuwamy swędzenia lub nasze uszy nie są zbyt brudne. Kiedy tekstura woskowiny staje się wodnista może to oznaczać, że dużo się pocisz, ale może również wskazywać na infekcję. Jeśli woskowina staje się na tyle wodnista, że zaczyna
się sama wydzielać, może to być znak poważniejszego stanu zwanego perlakiem. Perlak to guzowaty twór zapalny powstający najczęściej w uchu środkowym. Te małe wybrzuszenia mogą wypełnić kanał słuchowy i spowodować wyciek woskowiny. W przypadku kiedy zaczniesz zauważać, że woskowina samoczynnie wydala się z Twojego ucha, skonsultuj się z lekarzem.

Kolor
Kolor twojej woskowiny może być najłatwiejszą do zauważenia cechą. Warto jest znać te ogólne zasady związane z jej kolorem.
Wosk żółty (jasny lub normalny), a nawet popielaty są to normalne kolory, które nie powinny wywoływać u nas niepokoju. Brązowy lub czarny...
CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++

Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Komentarze