Nieświeży ODDECH? Nie Tylko Powoduje Go Jedzenie...00:04:11

zwiń opis video pokaż opis video
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas Natalia@projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
+++++++++++
Kiedy boli cię gardło, niekoniecznie znaczy to, że masz problemy z zatokami lub twój organizm toczy walkę z alergią. Przyczyną może być halitoza.
Nieświeży oddech nie zawsze jest spowodowany spożytym posiłkiem. Zarówno nieświeży oddech jak i ból gardła mogą być również spowodowane przez mało znany, ale dość poważny problem, czyli kamienie migdałkowe. Kamienie te tworzą się w wyniku odkładania się resztek pożywienia po obu stronach gardła. Z biegiem czasu resztki przekształcają się w stwardniałego guza, który wapnieje. Ludzie, którzy mają przewlekłe infekcje lub zapalenia migdałków są bardziej podatni na powstawanie kamieni migdałkowych. W rzadkich przypadkach stają się one dość duże i bolesne, ale u większości z nas nigdy nie osiągają tego stadium i można je usunąć za pomocą naturalnych środków. Zanim przyjrzymy się niektórym z rozwiązań problemu, należy pamiętać, że to zapobieganie jest zawsze najlepszym lekarstwem. By uniknąć pojawienia się u nas tej dolegliwości, warto wzbogacić swoją dietę w niezbędne probiotyki. Probiotyki dostarczą do Twojego ciała dobre bakterie i mechanizmy obronne niezbędne do walki ze szkodliwymi dla naszego organizmu bakteriami i zarazkami, które powodują tworzenie się osadów. Innym środkiem prewencyjnym jest właściwa higiena zębów i jamy ustnej w tym płukanie gardła i picie dużej ilości wody, co pomaga utrzymać gardło odpowiednio wypłukane i wolne od resztek, które się odkładają i w końcu tworzą u nas kamienie migdałkowe. Zaleca się mycie zębów nawet do trzech razy dziennie, co również zabija szkodliwe bakterie. Jeśli pomimo wszystkich wspomnianych powyżej zabiegów nie uda ci się zapobiec kamieniom migdałkowym, zauważ, czy czasem pojawia się u ciebie ostry ból w uchu lub trudności w połykaniu, które wiążą się z nieświeżym oddechem. Po to aby usunąć małe, białe kamienie z twojego gardła wypróbuj niektórych z tych naturalnych środków:

1.
Akcesoria takie jak szczoteczka lub inne narzędzia dentystyczne
Zacznij od szczoteczki o miękkim włosiu. Naciskaj włosie na kamienie migdałkowe i spróbuj je usunąć. Uważaj, by przy tym zabiegu nie podrapać gardła. Jeśli boisz się zrobić sobie krzywdę za pomocą szczoteczki, zamiast tego możesz użyć zamoczonego w wodzie wacika do uszu. Możesz użyć także kroplomierza do lekarstw. Jeśli zassasz miejsca zajęte kamieniami migdałkowymi, ciśnienie powinno pomóc ci je usunąć.

2.
Płukanie gardła
Używaj do płukania gardła ciepłego roztworu ze słonej wody, co pomoże Ci załagodzić ból wynikający z obecności kamieni migdałkowych. Jest to również dobry środek dezynfekujący, który ma tendencję do osuszania nadmiaru śluzu w gardle. Takie same działanie będzie miała płukanka z octu jabłkowego. W przypadku kiedy należysz do tej grupy osób, które nie chcą płukać gardła sokiem z cytryny, ze względu na jego wysoką kwasowość i zawartość witaminy C, zalecamy regularne picie roztworu, które pomoże ci zwalczać zwapniałe gruzy znajdujące się w gardle.

3.
Jedz niektóre pokarmy

Odpowiednia dieta pomaga zapobiegać pojawianiu się kamieni migdałkowych, ale jeśli...

Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Komentarze