Bieszczady - Magia Gór - Bez Tłumów W Szczycie Sezonu00:12:55

zwiń opis video pokaż opis video
Łatwo zauważyć, że w Bieszczadach za najatrakcyjniejsze i najciekawsze miejsca uchodzą wszystkie te związane z przemierzaniem górskich szlaków. Począwszy od Tarnicy przez Połoniny i Rawki a na Smereku skończywszy. W szczycie sezonu niestety te atrakcje są do tego stopnia zaludnione, że umyka cała przyjemność podziwiania widoków, a wycieczka często sprowadza się do obcowania z tłumem ludźmi zamiast z przyrodą.

Celem tej wycieczki było poszukanie odpoczynku i spokoju, oraz chęć obcowania z naturą i nie tak dawną przeszłością tego rejonu. Bieszczady to do tego zamierzenia nadają się wspaniale. Magia tych gór opiera się nie tylko zielonych szczytach i widokowych połoninach ale również na bogatej historii związanej z zbiegającymi się w tym miejscu granicami trzech państw a przede wszystkim z wysiedleniami podczas drugiej wojny światowej i po niej. Ludzie zostali zmuszeni do rzucenia wszystkiego i wyjechania nie w Bieszczady a z Bieszczad. Owocem opustoszenia tego skrawka ziemi było odnowienie szaty roślinnej, lasów i bogactwa przyrody w kolejnych latach.

Tym razem szlak prowadzi mnie na Smerek od strony Zatwarnicy, gdzie mogę podziwiać poranek w obliczu otulonych mgłą gór, a potem bogactwo roślin ukryte na tutejszych połoninach i dźwięk bieszczadzkiego lasu. Kolejnego dnia ląduje w nieistniejącej wsi Krywe. Historia miejsca oraz jego dzisiejszy wygląd ułatwiły mi zrobienie z prostego spaceru eleganckiej relacji. Zobaczcie sami

Czasami wystarczy zastosować proste rozwiązania w lub odejść nieco z głównego szlaku, aby dotrzeć do prawdziwych perełek i miejsc jeszcze nie tak znanych i często uczęszczanych.

Dzięki ujęciom z drona przekonałem się, że proste i na pozór nieciekawe tereny są pełne różnorodności i niesamowitego bogactwa kolorów i kształtów.

Kamera: GoPro Hero 6 Black
Dron: DJI Mavic Air

Facebook: https://www.facebook.com/PodrozezMaciejem/
Strona internetowa: https://podrozezmaciejem.wixsite.com/enter

Muzyka
Estas Tonne
https://www.youtube.com/watch?vb8OMLRzfRYk

Inne moje filmy o Bieszczadach:
Bieszczady - Szlakiem Zielonych Szczytów - Połonina Caryńska - Wielka Rawka - Halicz - Tarnica https://youtu.be/yLJSadV_K9s
Bieszczadzkie wędrówki - Trasa Przez Caryńskie i Dwernik Kamień (1/2) https://youtu.be/H19bU5g2CWg
Bieszczadzkie Wędrówki - Połonina Wetlińska i Chatka Puchatka - Noc i Wschód Słońca (2/2) https://youtu.be/v6fK2ik9LUI
Bieszczady - Wzdłuż Sanu https://youtu.be/v6fK2ik9LUI
Przez Bieszczady Zimą https://youtu.be/3Rv494T_i9Y

Dzięki, że tu jesteś. Jeżeli zainteresowały Cię prezentowane na kanale materiały lub dostarczyły Ci pomocnych informacji to zachęcam do Twojej reakcji. Każda drobna aktywność czy dobre słowo idące w świat przyda mi się bardziej, niż może Ci się to wydawać. Pozdrawiam, Maciej.
więcej

Komentarze