Medycyna - jak się dostać? Onkologia Kliniczna00:08:45

zwiń opis video pokaż opis video
#medycyna #studia
Dzisiaj chciałbym opisać Wam swoje porady oraz przemyślenia o tym w jaki sposób dostać się na medycynę.

Spisuje to, żebyście nie mieli pod górkę w trakcie rekrutacji na wymarzony kierunek lekarski :)
Po pierwsze jeszcze przed zdeklarowaniem się jakie przedmioty maturalne chcesz zdawać, sprawdź jakie przedmioty Twoja wymarzona uczelnia wymaga w trakcie rekrutacji.

Informacje o wymaganych przedmiotach, terminach rekrutacji oraz o samej rekrutacji na medycynę znajdziecie tutaj -

Większość, choć nie wszystkie uniwersytety medyczne wymagają biologię rozszerzoną, jak również jedno tych rozszerzeń - chemii, matematyki czy fizyki. Warto zdawać trzy przedmioty rozszerzone np. biologię chemię i fizykę lub matematykę. Olsztyn Kielce Lublin wymagane 3 rozszerzone w Warszawie łatwiej się dostać :)
Sprawa chyba najbardziej oczywista musisz dobrze zdać maturę.

Szczególnie jeżeli chciałbyś iść na studia stacjonarne tzn. bezpłatne. Wtedy Twoja matura musi być optymalnie na ponad 80 %. Jeżeli chodzi o studia niestacjonarne czyli płatne, ten przedział trochę się zmniejsza w zależności od uniwersytetu. Od ponad 70% na lepszych uniwersytetach do 60% w małych nowych ośrodkach - np. Zielona Góra
Składaj wszędzie podania.

Wiem, że głupie w swojej prostocie ale tak. Tak to działa. Wysłanie 7-8 podań trochę oczywiście kosztuje, ale na pewno mniej niż studia płatne - koszt od 28 tys. złotych do 40 tys. złotych za rok. Poza tym możesz dostać się na ukochany kierunek.
Nie poddawaj się!

Walcz do końca złóż podanie o wgląd do matury do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, odwołaj się od wyniku matury. Bardzo często dostaniesz ten 1 czy 2 punkty, które mogą zadecydować o Twoim podaniu. Pamiętaj bardzo dużo osób dostaje się na lekarski we wrześniu oraz październiku. Wynika to z tego, że wszyscy składają bardzo dużo podań:) bo nigdy nie wiadomo gdzie możesz się dostać.
Dla tych którym matura nie poszła.

Nie poddawajcie się również. Sam poprawiałem maturę:) U mnie w grupie są 1 czy 2 osoby na 15, które dostały się za pierwszym razem. Mam dziewczynę w swojej grupie, która na pierwszym roku obchodziła trzydzieste urodzin - była już po dwóch kierunkach studiów. Bardzo często spotyka się osoby, które po skończeniu jednych studiów decydują się na studia lekarskie.

Komentarze