VOGULE POLAND #hot16challange200:01:25

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: vogulepoland
https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Hot16challenge2 to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - Beef z koronawirusem #hot16challenge na Siepomaga.pl. Zarówno nominowani, jak i fani, mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom ochrony zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie hot16challenge.network.

Hot16challenge is an initiative for rappers and singers. Idea of the action is to record one verse including 16 bars, publish it and then nominate four more artists who have 72 hours to reply. Main goal of Hot16challenge is to activate as many artists as possible and to mobilize firstly hip-hop industry, then hopefully whole music industry to help fight COVID-19 by music.
Hot16challenge participants and their fans as well can donate to link or any charity campaign in fight with coronavirus.
Six years ago, #hot16challenge went viral as an artist-to-artist movement. Now were launching a sequel, but with a charitable twist and going worldwide.
Official Site: http://hot16challenge.network

słowa: my
muzyka: kupiony w necie podkład za 10 dolców
montaż: @Patryk Chilewicz
produkcja: @Patryk Chilewicz
nic: kotki
Madam makeup: Madam
Patryk makeup: @Patryk Chilewicz
stylizacje: my
okładka: @Patryk Chilewicz

facebook: https://www.facebook.com/vogulepoland
instagram: https://www.instagram.com/vogule.poland
www: https://www.vogulepoland.net
więcej

Komentarze