Gra o Tron i omen śmierci. Przesądził o losie trojga bohaterów00:10:06

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: 300Kultura
SUBSKRYBUJ: https://www.youtube.com/channel/UCNRA...
Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/300kultura/

Wszyscy dobrze kojarzymy jedną z początkowych scen Gry o Tron, kiedy Ned i jego synowie znajdują wilkorze szczenięta. O ich znaczeniu dla losów poszczególnych bohaterów rozmawialiśmy już w osobnym materiale, ale tak się jakoś złożyło, że w tej samej scenie pominęliśmy inną ważną rzecz.

Całość dzieje się na samym początku historii, do której nie wraca się tak często, ale znając późniejsze wydarzenia, możemy odczytać znaki, które Martin nakreślił nam bardzo jasno i wyraźnie. Tak wyraźnie, że grzechem byłoby je przeoczyć.

Omen śmierci już na starcie? Ponurak - posługując się terminologią z Harryego Pottera - zwiastujący zgony aż trojga bohaterów? Dlaczego by nie? W końcu symbolika ma w przypadku Gry o Tron bardzo duże znaczenie. Co o tym myślicie?

#GAMEOFTHRONES #GRAOTRON #STARK
___________________________________________________________

Zapraszamy Wa również na naszego bloga, gdzie znajdziecie wszystkie nasze materiały - podcasty, rankingu i mnóstwo ciekawych tekstów.

https://300kultura.com

___________________________________________________________

Nie zapominajcie także o naszych pozostałych kanałach społecznościowych, które cały czas rozwijamy i które potrzebują czułości z Waszej strony.

https://twitter.com/300Kultura

https://www.instagram.com/300kultura/

___________________________________________________________

Wykorzystano:

Game Of Thrones Soundtrack / Royalty Free
https://www.youtube.com/watch?vfXH3P
więcej

Komentarze