Łowienie karpii i karasii z pleśniawką na kulki, metoda i feeder - wędkarstwo00:48:21

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: lucio
Na filmie łowię karasie i karpie na stawach w Weryni koło Kolbuszowej (woj. Podkarpackie). Łowię na feeder z koszyczkiem do metody. Podczas łowienia ryb Jackowi udało się wyholować ładnego karpia. Przykrą rzeczą jest podejście ludzi do ryb na tym łowisku - traktują je jak mięso. Większość złowionych ryb w tym dniu miała pleśniawkę.

W poprzednim filmie z Werynii
http://www.cda.pl/video/5531454d
również 90% ryb było chorych więc zgłosiłem ten fakt do Polskiego Związku wędkarskiego. Oto oficjalna odpowiedź, którą otrzymałem:

###############################################
Witam
Dziękuje za informację i postaram się napisać poniżej kilka słów wyjaśnienia.
Pleśniawka i inne idące za nią zmiany na skórze karpi są dość powszechne wiosną.
Wiosną dochodzi do szybkiego wzrostu temperatury wody, a za tym idzie gwałtowny wzrost bakterii, glonów i grzybów. Wszelkie otarcia śluzu i uszkodzenia skóry ryb mogą ułatwić wniknięcie grzybów i bakterii i rozwinięcie się infekcji. Podatne na to są szczególnie karpie ze względu na brak łusek zapewniających dodatkową ochronę.
Infekcje te powtarzają się corocznie, a ich nasilenie jest zależne od tego czy wystąpią sprzyjające warunki środowiskowe (łagodna zima, szybki wzrost temperatury wody).
Pleśniawka może być spowodowana przez urazy na które ryby są narażone w trakcie zarybienia (wielokrotne manipulacje w trakcie połowu, transportu i wypuszczania ryb), ale tak samo częstym powodem wystąpienia pleśniawki jest nieprawidłowe obchodzenie się z rybą przez wędkarza (trzymanie suchymi rękami, lub przez szmatkę bądź ręcznik, mierzenie ryby i uwalnianie z haczyka na suchej i ostrej trawie lub piasku).
Reasumując na dość intensywne objawy pleśniawki złożyło się kilka czynników.
Jednocześnie nie ma możliwości podjęcia jakichkolwiek działań na tak dużym areale wód stąd jedynym wyjściem jest przeczekanie gdyż pleśniawka rozwija się tylko w określonym przedziale temperatur wody i gdy woda bardziej się nagrzeje to objawy powinny ustąpić.
Ważne jest też bardzo ostrożne obchodzenie się z rybami które już posiadają zmiany na skórze i nie narażanie ich na dodatkowe urazy i stres.
Pozdrawiam
Adam Kowalik
Dyrektor Biura i ichtiolog
PZW Okręg w Rzeszowie
ul. Akacjowa 36 35-113 Rzeszów
#################################################

Zapraszam na dobry film wędkarski. Oglądajcie do końca. Ryby, ryby, ryby! Zostawcie komentarz.



Znajdziesz mnie na:

Facebook:
http://www.facebook.com/wedkowanie

Google +:
https://plus.google.com/u/0/107013739160333704717/posts

Twitter:
https://twitter.com/#!/grafik2d

Instagram:
http://instagram.com/wedkowanie

Pinterest
http://pinterest.com/wedkowanie

Youtube:
http://www.youtube.com/wedkowanie

strona www
http://www.wedkarstwo.lucio.pl

Wędkarstwo Lucio to nieszablonowe filmy wędkarskie z wypraw nad wodę. Ciężko doszukać się tu nadęcia, ustawianych brań i sztuczności charakterystycznych dla programów telewizyjnym. Od 2010 roku zrzesza w serwisie Youtube największą w Polsce społeczność pasjonatów wędkarstwa. Filmy są darmowe i publikowane co najmniej raz w tygodniu. Powstają podczas spontanicznych wypraw na ryby Łukasza Żółtego założyciela Wędkarstwo Lucio i jego znajomych. Jest to dokument ukazujący jak pięknym sportem i hobby jest wędkarstwo amatorskie.

2014r. wyróżnienie Planete+ dla najbardziej inspirującego vlogera
2013r. finał „Blog roku" organizowanego przez Onet.
2010r.- nieprzerwanie lider filmów wędkarskich na Polskim Youtube

Raz w roku organizowane są ogólnopolskie 2-u dniowe zawody wędkarskie o "Puchar Wędkarstwo Lucio", w których zawodnikami są widzowie z całej Polski.

Łukasz Żółty (Lucio) to z wykształcenia grafik komputerowy, który od 1999r, każdą wolną chwilę spędza nad wodą z wędką w ręku. Wędkarstwo to jego hobby i wielka pasja. Od 2010 roku obok wędkarstwa jako druga pasja zrodziło się nagrywanie filmów z wypraw wędkarskich.

Kontakt na stronie www.wedkarstwo.lucio.pl

Film znajduje się w katalogu: Wędkarstwo gruntowe i feeder


więcej

Komentarze