wyprzedzaczPL #1500:03:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Polskie_Drogi
Wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych manewrów w ruchu drogowym.
Wykonywany bardzo często niewłaściwie, brawurowo, bezmyślnie, na siłę oraz bez odpowiedniego przygotowania.
Towarzyszy mu ciągły pośpiech, ignorancja, egoizm, brak pokory, krótkowzroczność, bardzo często zwykłe chamstwo i głupota.
Najsmutniejsze i najbardziej przerażające jest to, że ponad 90 proc. polskich kierowców uważa swoje umiejętności prowadzenia samochodu za wyższe niż przeciętna...

Poniżej instrukcja, jak NIE WYPRZEDZAĆ, aby nie pozabijać siebie i innych.

1. Przed rozpoczęciem manewru należy koniecznie zawisnąć jak najbliżej pojazdu, który chcemy wyprzedzić wiadomo, że im bliżej i im większy jest to pojazd, tym lepiej dla nas mniejsza widoczność więcej adrenaliny!
2. Manewr wyprzedzania najlepiej rozpocząć z zerową różnicą prędkości. To ważne, ponieważ dzięki temu wszystko będzie trwało maksymalnie długo, czyli dłuższa frajda z faktu wyprzedzania i jeszcze więcej adrenaliny! Ułatwi nam to na pewno wyprzedzanie w stylu ECO czyli wyprzedzanie bez redukcji, na najwyższym możliwym biegu.
3. Ważne jest również, aby nie patrzeć w lusterka i nie sygnalizować manewru. Każdy przedszkolak wie, że lusterka są dla tępaków, którzy nie potrafią jeździć, a kierunkowskazów używają tylko idioci lub niedołęgi drogowe.
4. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem, manewr trwa już około dwóch minut, a na horyzoncie prawdopodobnie pojawiają się pojazdy, które bezczelnie jadą w naszą stronę. Jeżeli tak się dzieje, pamiętajcie, niiiiigdy przenigdy nie należy rezygnować z dokończenia manewru! Po co mamy psuć sobie zabawę, nie to jest naszym celem, poza tym powiedzmy sobie szczerze nie jesteśmy leszczami!
5. Kiedy wszystkie barany zjadą już nam z drogi, wyprzedzanie należy obowiązkowo zakończyć mocnym hamowaniem. Dlaczego? Proste, nawigacja wesoło oznajmiła nam właśnie, że jesteś u celu, prowadził cię Krzysztof Hołowczyc.

WŁĄCZ POWIADOMIENIA klikając ikonę dzwonka obok subskrybuj nie przegapisz żadnego odcinka

Ponad 90,000 widzów na facebooku https://www.facebook.com/polskiedrogi.tv
polskiedrogiPLUS https://bit.ly/2MFLKxM
Instagram https://www.instagram.com/polskiedrogitv
Wszystkie odcinki https://polskiedrogi-tv.pl/category/wyprzedzaczpl
Twitter https://twitter.com/polskiedrogiTV
Jedź bezpiecznie https://www.youtube.com/user/TVPjb/videos
Bezpieczny przejazd http://www.bezpieczny-przejazd.pl

Serdecznie podziękowania dla wszystkich autorów, za pomoc w tworzeniu serii wyprzedzaczPL oraz kanału Polskie Drogi.

muzyka: Ringing Ambient Background
https://tiny.pl/t4mxq

Komentarze