Piekielny - Rewolucja jest Kobietą | VIDEO00:03:23

zwiń opis video pokaż opis video
Witajcie, chciałbym żebyście przeczytali opis tego filmu. Kawałek Rewolucja jest kobietą powstał spontanicznie. W trudnych czasach każdy próbuje się jakoś odnaleźć. Ja jestem przyzwyczajony do pisania i rapowania o tym, co czuję - tak więc zrobiłem.

Popieram kobiety protestujące przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Nie chcę sobie wyobrażać nawet, co czuje kobieta, która przez kilka miesięcy musi nosić w sobie nie mające szans na przeżycie po narodzinach dziecko. Zanim ktoś cokolwiek mi zarzuci, sam jestem osobą niepełnosprawną, co być może nie wszyscy wiedzą, od zawsze mam do niepełnosprawnych olbrzymi szacunek i dużo miłości.

Wracając jednak, obserwuję protest od początku. Jego geneza jest w mojej opinii jak najbardziej słuszna. Mam tylko nadzieję, że to cały czas jest to najważniejszy powód tego, że jesteśmy dziś na ulicach.

Jestem za wyborem w podważanej przez TK sprawie. Ale jestem też za tym, aby pomagać osobom, które mają dzieci niepełnosprawne. Nie otrzymują one od Państwa należytego wsparcia za codzienny trud i pracę włożoną w opiekę nad dziećmi, które tego potrzebują. Mówmy o tym, to dobra okazja, żeby również o to apelować.

Nie jestem zwolennikiem aborcji na życzenie. Nie jestem przeciwnikiem kościoła, uważam za niepotrzebne wykorzystywanie kościołów w proteście, podobnie jak zabytków czy pomników. Nie niszczmy miast, w których żyjemy, one nic nam nie zrobiły. Religia jest dla wielu ludzi w Polsce bardzo ważna i należy to uszanować. Chcemy szacunku, więc szanujmy.

Dlaczego powstał ten kawałek? Po pierwsze, z potrzeby wypowiedzenia się (tak już mam). Po drugie, w pewnym sensie na pamiątkę - widzicie w klipie moje ukochane rodzinne miasto, gdzieś w tłumie są moi przyjaciele czy znajomi, gdzieś w tłumie jestem również ja. Po trzecie, bo pandemia sprawiła, że mam dużo wolnego czasu i uciekam w robienie muzyki.

Dziękuję Kamilowi Gołuchowskiemu za zmontowanie tego wideo, świetna robota. Dzięki glogow-info oraz TVRegionalna za zgodę na wykorzystanie również Waszych ujęć z protestu. Dzięki Głogów za to, że jesteś najlepszym miastem na świecie!

Bądźcie zdrowi, miejcie w sobie dużo miłości, szacunku i solidarności, a jak najmniej nienawiści i złej krwi.

Artist: Piekielny
Title: Rewolucja jest kobietą
Producer: heath stone
Video: Kamil Gołuchowski Usługi Filmowe

Piekielny na FB: https://www.facebook.com/tmkakapiekielny
Kamil Gołuchowski na FB: https://www.facebook.com/Kamilgoluchowskifilm

Komentarze