Partner się o Ciebie nie stara? Oto jak zatrzymać błędne koło00:04:59

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Co zrobić, gdy partner ewidentnie przestał się starać - nie odpisuje na wiadomości, nie chce spędzać z Tobą czasu? Czy to oznacza, że związek zmierza ku końcowi? Nie, ale pod warunkiem, że nie popełnisz bardzo powszechnego błędu, który jeszcze bardziej oddala od Ciebie partnera. Zobacz nagranie, by dowiedzieć się, co zrobić w takiej sytuacji

Rozwiąż bezpłatny test związku:
http://lovesystem.pl/

Zarezerwuj miejsce na webinar: 4 poziomy pracy nad związkiem:
https://webinar.lovesystem.pl/

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Na dzisiejszym filmie powiem Ci o jednej najważniejszej zasadzie, której przestrzeganie, zatrzyma to błędne koło złamanej równowagi zaangażowania i uratuje Twój związek.

Gotowy?
Nigdy nie pokazuj zainteresowania, kiedy widzisz brak zainteresowania ze strony partnera.

Ta zasada jest EKSTREMALNIE ważna zwłaszcza w sytuacji, kiedy czujesz, że jemu już przestaje na Tobie zależeć.

Zobaczmy przykłady.

Wychodzisz z propozycją, żeby spędzić razem wieczór i napić się wina - ale Twój partner zbywa Twoją propozycję (pokuzje brak zainteresowania) - zatem jedyne co możesz zrobić to pokazać, że nic się nie stało (również brak zainteresowania) i zająć się sobą.

Tylko dzięki temu wyjdziesz z tego z twarzą i dasz mu przestrzeń.

Jeśli złamiesz tą zasadę i na jego brak zainteresowania pokażesz swoje zainteresowanie (np. nalegając i prosząc), to zaczniesz odpychać od siebie swoją drugą połówkę.

Zobacz to proste równanie:
brak zainteresowania partnera + Twoje zainteresowanie odepchnięcie partnera

Dlaczego tak to działa? Kiedy Twój partner potrzebuje przestrzeni i czasu dla siebie, a Ty mu tego nie dajesz, to odsuwa się od Ciebie jeszcze bardziej.

Zobaczmy kolejne równanie:
brak zainteresowania partnera + Twój brak zainteresowania przyciągnięcie partnera

Dlaczego tak to działa? Bo kiedy Twój partner potrzebuje przestrzeni, a Ty dajesz mu tą przestrzeń robiąc krok wstecz, to po czasie on zaczyna więcej o Tobie myśleć i sam wykonuje krok w Twoją stronę.

Kolejny przykład:

Kiedy pojechałeś gdzieś sam na weekend, zadzwoniłeś do partnera i napisałeś smsa (czyli okazałeś zainteresowanie) - ale nie dostałeś żadnej odpowiedzi (czyli dostałeś brak zainteresowania).

W takiej sytuacji, dalsze dzwonienie na drugi dzień i zabieganie o kontakt (czyli okazywanie zainteresowanie), albo co gorsza próba wymuszenia usprawiedliwienia (dlaczego nie odpisujesz!?) będzie tylko dalej łamała równowagę zaangażowania między Wami.

Co zrobić? Działać wedle zasady: jego brak zainteresowania oznacza Twój brak zainteresowania.

Czyli zastanów się co Ty byś zrobił, gdyby to był tylko jakiś Twój kolega lub koleżanka, która w ogóle Cię nie obchodzi - pewnie byś zapomniał, że w ogóle napisałeś i nawet się nie zorientowałeś, że nie odpisała dopóki sama się w końcu nie odezwała.

Zatem w tej sytuacji najlepszym wyjściem jest czekanie na to, aż partner się sam odezwie, a kiedy to zrobi, nawet nie drążenie dlaczego się nie odzywał.

Wiem, że to wydaje się sprzeczne z tym co czujesz, czy z tym co mówią Ci znajomi, dlatego pozwól, że ja odpowiem na pytania, które chcesz zadać tej osobie w takim momencie, żebyś takimi pytaniami, nie łamał dalej równowagi między Wami.

Twoje pytanie: Dlaczego nie znalazłeś nawet 30 sekund, żeby mi odpisać?
Odpowiedź którą prawdopodobnie usłyszysz:

Byłem zajęty Lub Nie miałem jak pisać Lub Rozładowała mi się bateria w telefonie
Albo dowolna inna głupia wymówka, która w żadnym stopniu nie wyjaśnia tej sytuacji.

Jego prawdziwa odpowiedź, której na pewno od niego nie usłyszysz: Nie chciało mi się. Miałem ważniejsze sprawy.

Na szczęście widzisz ten film i już wiesz, że dyskusja na tym poziomie nie ma sensu.

Jeśli widziałeś inne moje filmy lub kurs Jak pokonać kryzyz w związku to wiesz, że to nie jego wina, że nie jest zainteresowany i dużym błędem jest wymaganie tego od niego.

Teraz pozostaje tylko zrobić dobry ruch po Twojej stronie, tak żeby Twojemu partnerowi zaczęło bardziej zależeć. Czyli pokazać, że nic się nie stało i nawet nie zwróciłeś uwagi, że nie dostałeś odpowiedzi - a już na pewno nie jesteś o to w żaden sposób zły.

Na szczęście jeśli dasz mu więcej przestrzeni, nie będziesz popełniał błędów i jeszcze dołożysz trochę aktywnych działań po swojej stronie, żeby naprawić równowagę zaangażowania, to on bardzo szybko zacznie na to reagować i naprawdę będzie mu dużo bardziej na Tobie zależało.

Jeśli czujesz, że ta sytuacja dotyczy właśnie Ciebie, to nie czekaj ani chwili dłużej, tylko natychmiast musisz zdobyć więcej wiedzy na ten temat i zacząć mądrze działać, żeby naprawić tą łamaną równowagę zaangażowania między Wami. Im dłużej będziesz z tym zwlekał, tym większa szansa, że Twój związek się rozpadnie.

Komentarze