11 zdrowych przekąsek, które pomogą Ci schudnąć!00:10:07

zwiń opis video pokaż opis video
Odwiedź nas na blogu: https://projektnatura24.pl

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
#zdrowie #projektnatura #projektnatura24 #domowesposoby #domowelekarstwa #PN24 #Naturalnaapteka
++++++++
Oto 11 zdrowych przekąsek ułatwiających odchudzanie, które możesz dodać do codziennej diety.

1. Orzechy

Orzechy to idealna, niezwykle pożywna przekąska.

Orzechy to idealna, niezwykle pożywna przekąska. Ich regularne spożywanie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca i niektóre nowotwory, a także depresję i innym schorzenia.

Pomimo stosunkowo dużej zawartości tłuszczu są bardzo sycące. Wyniki kilku badań wykazały, że spożywanie orzechów z umiarem, może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów.

Orzechy zapewniają idealną równowagę zdrowych tłuszczów, białek i błonnika. Zawierają około 180 kalorii w 30 gramach.

Nie trzeba trzymać ich w lodóce, dlatego są idealne jako przekąska w podróży i w pracy.

2. Czerwona papryka z guacamole

Wszystkie odmiany papryki są zdrowe i pożywne, jednak czerwona papryka ma w sobie więcej przeciwutleniaczy od żółtych czy zielonych odmian w tym beta karoten, kapsantynę i kwercetynę.

Papryka jest również bogata w witaminę C. W rzeczywistości 1 duża czerwona papryka zawiera ponad 300% naszego dziennego zapotrzebowania.

Połączenie 1 dużej czerwonej papryki z 85 gramami guacamole dodaje przekąsce zdrowego tłuszczu i błonnika, a jednocześnie liczba kalorii nadal nie przekracza 200.

3. Jogurt grecki z leśnymi owocami

Zwykły grecki jogurt i jagody, jeżyny, poziomki czy borówki to pyszna, zdrowa przekąska bogata w składniki odżywcze.

Oprócz tego, że jest doskonałym źródłem wapnia i potasu, jogurt grecki ma również wysoką zawartość białka.

Jagody są jednym z najlepszych źródeł przeciwutleniaczy. Zjedz mieszankę leśnych owoców, a skorzystasz z szeregu silnych, korzystnych dla naszego organizmu związków.

Połączenie 100 gramów zwykłego, pełnotłustego jogurtu greckiego z połową szklanki, czyli ok. 50 gramów owoców leśnych dostarczy nam około 10 gramów białka i 150 kalorii.


CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Komentarze