Holokaust Zwierząt00:21:32

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: EverydayHero
FACEBOOK: https://bit.ly/2QiQX0h
INSTAGRAM: https://bit.ly/2zOpZTK
ZOSTAŃ PATRONEM: https://bit.ly/2AVxlo8 | WIĘCEJ INFO

Nagrałem film, który jest wielowątkowy i niełatwy w odbiorze (a chyba jeszcze trudniejszy w przygotowaniu). Mówienie o Holokauście, to prawie zawsze stąpanie po cienkim lodzie, a gdy dorzuci się do tego kontekst współczesnych hodowli przemysłowych zwierząt jest to proszenie się o kontrowersje.

Moja motywacja jest jednak daleka od szukania emocjonalnej burzy w internecie. Nie chcę nikogo wyprowadzić z równowagi, a tym bardziej nie chcę nikogo obrazić.

Pochyliłem się nad tym problemem, by z jednej strony pomóc wielu osobom zrozumieć aktywistów, którzy sięgają po takie porównania, a z drugiej, by zachęcić do zastanowienia się nad naszą rolą na świecie. Nagrałem ten film, by każdy z nas miał okazję odpowiedzieć przed sobą na pytania, które zadał Edgar Kupfer-Koberwitz, leżąc w szpitalnym baraku obozu koncentracyjnego Dachau.

P.S. Wiecie dobrze, że prawie nigdy nie używam w filmach drastycznych materiałów. W tym nagraniu robię wyjątek, bo uznałem to za niezbędny środek przekazu. Wybrałem materiały, które nie są najostrzejsze, ale w pełni rozumiem, że i takie mogą odciągnąć niektórych od monitorów. Dodatkowo muszę wspomnieć, że praktyki pokazane na materiałach nie są odstępstwami od reguły lub niestandardowymi przejawami agresji wobec zwierząt. Wszystkie nagrania to udokumentowane praktyki, które z punktu widzenia prawa są całkowicie legalne.

TWITTER: https://bit.ly/2G3IZmJ
KONTAKT: everydayheropl@gmail.com

WBIJAJ NA GRUPĘ NA FB: https://bit.ly/2PbsZzF

Z jakiego sprzętu korzystam:

Aparat - Lumix GH5s: https://bit.ly/35JBwBI

Obiektyw - Lumix G X VARIO 12-35 mm: https://bit.ly/2ECpwpZ

Mikrofon - Sennheiser ew G4: https://bit.ly/2S7IL2y

Światło - Neewer 176: https://bit.ly/35KEbLI

SmallRig: https://bit.ly/2MeSpMR

Monitor: https://bit.ly/2PF41uT

Autorka grafiki z miniaturki: Jo Frederiks
Autorka miniaturki: Monika Jurczyńska (https://www.jurczynska.com/)

Komentarze