Ta mieszanka poprawi stan stawów i kości o 70% - Tylko naturalne składniki!00:04:26

zwiń opis video pokaż opis video
Dzięki tej mieszance, poprawisz stan stawów i kości aż nawet o 70%. Dowiedz się więcej w tym filmie.

Według National Osteoporosis Foundation około 54 milionów Amerykanów ma osteoporozę lub niską gęstość kości. Jednak wielu nie ma żadnych objawów do czasu złamania kości.

Chorobom kości często można zapobiec, dostarczając do diety wystarczającą ilość wapnia i witaminy D - mówi Kathryn Weatherford, RD, LDN, CNSC, dietetyk zarejestrowany w BIDMC. Ważne jest, aby być świadomym spożycia wapnia i witaminy D, aby zachować wytrzymałość kości wraz z wiekiem.

Według badań odpowiedni poziom witaminy D nie tylko pomaga w zdrowiu kości, ale także poprawia poziom energii i zmęczenie mięśni.

Jedz pokarmy bogate w wapń i witaminę D.
Spożywając odpowiednią kombinację pokarmów bogatych w wapń i witaminę D, możemy wzmocnić nasz układ odpornościowy i chronić nasze kości - mówi Weatherford. Wiele produktów spożywczych jest teraz wzbogaconych w wapń i witaminę D, dzięki czemu łatwiej jest sprostać naszemu zalecanemu dziennemu spożyciu.

Oto pięć sugestii żywieniowych od zespołu żywieniowego BIDMC:

Płatki zbożowe wzbogacone wapniem: Zacznij dzień od podwójnej dawki wapnia. Wybierz płatki zbożowe wzbogacone wapniem, które są bogate w błonnik (ok. 3 g) i mało cukru, a następnie dodaj mleko lub alternatywę mleka. Płatki pełnoziarniste z filiżanką mleka zawierają do 600 mg wapnia.
Łosoś: Tłuste ryby są doskonałym źródłem witaminy D. Tylko 3-uncjowa porcja dzikiego łososia dostarcza ponad 100% dziennej wartości witaminy D.
Ciemnozielone warzywa i warzywa: zmieszaj swoją dietę z różnymi ciemnymi, liściastymi warzywami. Różnorodność jest kluczowa - szpinak, jarmuż, boćwina i bok choy to tylko kilka przykładów.
Jogurt: bogaty w białko i dobre bakterie wspierające zdrowe jelita, jogurt zawiera 400 mg wapnia w zaledwie 8-uncjowej porcji. Wybierz jogurt beztłuszczowy na satysfakcjonującą i zdrową przekąskę lub jogurt grecki, który dostarcza dodatkowej ilości białka.

Alternatywy dla mleka: Niezależnie od tego, czy jest to mleko migdałowe, sojowe, nerkowca czy konopne, prawie wszystkie alternatywy mleka są wzbogacone zarówno witaminą D, jak i wapniem. Mleko migdałowe dostarcza do 45% dziennej wartości wapnia i 25% dziennej wartości witaminy D.
Wpuść trochę światła!
Witamina D, zwana również witaminą słoneczną, może być syntetyzowana ze światła słonecznego. Zaledwie 10-15 minut słońca dziennie może wytworzyć wystarczającą ilość witaminy D, jakiej potrzebuje organizm.

Chociaż może to być łatwe do zrobienia latem, nie jest to łatwe podczas zim w Nowej Anglii - mówi Weatherford. Niedobór witaminy D często staje się bardziej powszechny w tym czasie z powodu braku odpowiedniego światła słonecznego.

Ważne jest, aby poprosić lekarza o sprawdzenie poziomu witaminy D zimą lub wczesną wiosną; jeśli Twój poziom jest niski, Twój lekarz lub dietetyk może zalecić codzienną suplementację.

Śledź swoje dzienne spożycie
Co najważniejsze, monitoruj, ile wapnia i witaminy D spożywasz każdego dnia. Jeśli podejrzewasz, że nie masz wystarczająco dużo, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dietetykiem.

Dobrze jest wiedzieć, czy masz niedobór witaminy D, aby móc podjąć kroki w celu rozwiązania problemu i dalszego budowania mocnych kości - mówi Weatherford. Celem jest pozostanie aktywnym w każdym wieku. Tutaj możesz sprawdzić film o niedoborze witaminy D!: https://youtu.be/w8ccFE1RFv0

Komentarze