SENJA - mniej znana ale niesamowita atrakcja północnej NORWEGII (3/3)00:24:22

zwiń opis video pokaż opis video
Północ Norwegii to nie tylko Lofoty i Nordkapp, to sporo więcej, a żeby się o tym przekonać w drugiej części wyprawy odwiedzimy wyspę Senja. Od razu napiszę, że sam tam wspaniałe miejsca na dzikie obozowanie, szlaki piesze z widokami na okolice, malownicze potoki oraz punki widokowe na trwający godzinami zachód słońca.

Po tym jak sami odwiedziliśmy północ Norwegii kilka zagadek rozwiązało się samych. Postaramy się zatem opowiedzieć o tym jak zorganizowaliśmy wyjazd w relacji z tygodniowej wyprawy. Informacje praktyczne jak i nasze doświadczenia przydadzą się przez organizacją Twojej własnej podróży.

Opuszczamy Lofoty i kierujemy się na wsypę Senja. Po drodze zajeżdżamy na obozowisko do wioseczki gdzieś przy trasie zwiedzając przy okazji zwykłą osadę nad malowniczym fiordem gdzie ponoć zapuszczają się wieloryby. Dojazd na Senję w północnej Norwegii to przeprawa przez lasy i tunele, ale kiedy dojeżdżamy w końcu nad wspaniałą plaże ERSFJORD życie nabiera nowego sensu. W okolicy znajduje się jeszcze kilka innym miejsc, które sprawiają, że Senja to miejsce niesamowite. Idziemy w góry na szczyt Husfjellet oraz oglądamy zachodzące słońce z Tungeneset. Potem zawijamy jeszcze do Tromso na hotdoga i szybkie zwiedzanie miasta a następnie kończymy wypad. Zobaczcie sami!

#norwegia #senja

Komentarze