Rozstanie. Jak rozpoznać PRAWDZIWE przyczyny?00:08:51

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Zastanawiasz się dlaczego naprawdę doszło do rozstania w Twoim związku? Wbrew pozorom, to co podczas rozstania powiedział Ci partner nie zawsze jest prawdą, bo często osoba, która chce zakończyć związek sama do końca nie rozumie dlaczego przestało jej zależeć - dlatego zamiast tych prawdziwych powodów, możesz usłyszeć logiczne powody, które TYLKO CZĘŚCIOWO wpłynęły na jego decyzję. Jednak mimo to, do tych prawdziwych warto dotrzeć i je zrozumieć, bo w przeciwnym wypadku jest spora szansa na to, że Twój kolejny związek może się rozpaść z podobnych przyczyn.

Kursy, o których wspominam w powyższym filmie:
1. Kurs online Jak wrócić do Ex
Odkryj krok po kroku cały proces, który jest niezbędny w sytuacji, gdy chcesz odzyskać byłego partnera: https://blog.jakzdobywac.pl/kurs-jak-odzyskac-ex/
2. Kurs online 6 błędów, które łamią równowagę zaangażowania
Sprawdź , jakie zachowania oddalają od Cię od Twojego partnera: https://www.lovesystem.pl/bledy-w-rownowadze99
3. Kurs online Przyjaciel na całe życie
Dowiedz się, jak stworzyć trwałą, emocjonalną więź z partnerem: https://www.przyjacielnazycie.pl/
4. Kurs online Doskonałe relacje
Naucz się odpowiedniej komunikacji, która jest niezbędna w Twoim codziennym życiu: https://www.doskonalerelacje.pl/
5. Kurs online Pokojowy związek
Dowiedz się jak umiejętnie zarządzać konfliktami oraz eliminować wrogość w związku: https://www.pokojowyzwiazek.pl/

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich - a jeszcze więcej wiedzy w tym temacie znajdziesz w moich kursach, których pełna lista jest dostępna tutaj: https://kursy.jakzdobywac.pl/

Możesz być pewien, że partner nie podał Ci prawdziwego argumentu dotyczącego rozstania, jeśli pierwszy raz usłyszałeś o tym dopiero wtedy.

O takich prawdziwych logicznych powodach rozstania, które zaważyły na tym, że Twój partner zdecydował się odejść, na pewno słyszałeś już nie raz w trakcie trwania związku. Co ciekawe, raczej rzadko powody logiczne są faktyczną i ostateczną przyczyną rozstania. Te logiczne przyczyny raczej są dodatkową przeszkodą, ale muszą być naprawdę poważne, żeby same w sobie doprowadziły do rozstania. W praktyce to mogą być jakieś poważne nałogi - typu uzależnienie od alkoholu, hazardu, czy narkotyków.

Innym częstym logicznym powodem jest to, że to Ty w tym związku byłeś bardzo oziębły, nie starałeś się o swojego partnera, a Twój partner przeciwnie - okazywał Ci dużo ciepła przez długi czas, ale w końcu zmęczył się tym, że nie dostaje wiele w zamian i przestał wierzyć w to, że kiedyś może się to u Ciebie zmienić.

Emocjonalne powody rozstania to przede wszystkim to, że Twojemu partnerowi z czasem po prostu przestało na Tobie zależeć. Pytanie brzmi dlaczego?

I tutaj są 3 główne przyczyny:
Pierwsza to rosnąca i kumulująca się z czasem wrogość między Wami. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy dużo się kłóciliście i było bardzo burzliwie między Wami. Jeśli to był problem u Ciebie, to bardzo polecam pracę nad komunikacją w związku. Możesz zrobić bardzo dużo, żeby wyeliminować kłótnie do zera, nawet jeśli to Twój partner jest ich głównym prowokatorem.

Drugą częstą przyczyną wrogości są nierozwiązane konflikty. Konflikt może być bez kłótni, a jednak nadal może budzić dużą wrogość. Konflikty mogą dotyczyć wielu rzeczy i mogą się ciągnąć latami i tylko pogłębiać wrogość - ale mam dobrą wiadomość ludzkość zna metody, które pomagały zakończyć całe wojny między narodami - i te same potężne metody mogą zadziałać w Twoim związku.

Drugą bardzo częstą emocjonalną przyczyną rozstania jest złamana równowaga zaangażowania na Twoją niekorzyść. Jeśli to Ty się za bardzo starałeś o swojego partnera i przytłoczyłeś go pretensjami o brak czasu, okazywaniem zazdrości czy innymi mniejszymi i do tego bardzo nieintuicyjnymi błędami, to Twój partner zaczął się od Ciebie coraz bardziej odsuwać, Ty to czułeś, przez co starałeś się coraz bardziej i w końcu doszło do rozstania. Na szczęście tą przyczynę da się stosunkowo szybko wykorzenić.

I ostatnią, ale równie częstą emocjonalną przyczyną rozstania jest zanik przyjacielskiej więzi między Wami, potocznie zwany monotonią w związku. To znaczy, że Wasz związek dopadła codzienność, która Wam nie służyła. Nie mieliście wystarczająco dużo czasu na rozmowy, przytulanie i seks - przez co z dnia na dzień coraz bardziej się od siebie oddalaliście i zaczęliście żyć bardziej jak współlokatorzy niż jak para.

Moment rozstania to taki czas, który koniecznie warto wykorzystać na refleksję i pracę nad sobą. Nawet jeśli partner nie był święty, to warto o autorefleksję i spojrzenie na to co ja zrobiłem nie tak i co mogłem zrobić lepiej. Nikt nie uczy nas w szkole jak dbać o związki, dlatego bardzo polecam nadrobić tą wiedzę na własną rękę.

Komentarze