Zebrania Świadków Jehowy tylko dla zaszczepionych? #17700:25:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Swiatusy
Włączyliśmy sobie świeżutkie sprawozdanie, prosto od Ciała Kierowniczego i nie możemy się oprzeć myśli, że jest to bardzo ciekawe studium przypadku jak programuje się świadków Jehowy do podejmowania decyzji. Samuel Herd mówi o szczepionkach, ale ponieważ jest to bardzo emocjonalny temat bardzo prosimy was o wstrzymanie się z wojenkami w komentarzach - skupmy się raczej na tym, co przekazuje.

Mamy więc rzecz X, którą świadkowie mają podjąć na podstawie osobistej decyzji, by za chwili walnąć prosto między oczy, że Biblia tego nie zakazuje, a 98% Betelczyków w Nowym Jorku już to robi (50% na świecie). Nie możemy się oprzeć refleksji, że zostawia się tu bardzo mało marginesu dla osób, które nie chcą tego zrobić.
W pewnym momencie Sara całkowicie odpływa i zaczyna się zastanawiać, co dalej wymyśli organizacja: czy zebrania wrócą tylko dla zaszczepionych? A jeśli tak, to jak będzie się traktować tych, którzy tego nie zrobią? Czy właśnie jesteśmy świadkami (;D) nadchodzącego nowego światła, czy jednak organizacja zlituje się nad swoimi wiernymi, którzy nie chcą lub nie mogą się zaszczepić a może w końcu wjedzie argument, że mają być bardziej posłuszni Bogu, bo jak dotąd to jednak widać, że ściśle stosują się do zaleceń władz?

Jeśli uważasz, że Światusy są potrzebne społecznie, rozważ wspieranie nas na Patronite https://patronite.pl/swiatusy

Nasza codzienność:
Sara: https://www.instagram.com/sara_swiatusy/ oraz blog https://sarapisze.pl
Edwin: https://www.instagram.com/guru_reklamy/
Nasza firma: https://premiumad.eu oraz https://planeryscienne.pl


Muzyka: Golden Crates - Dusty Decks

Film, który omawiamy pochodzi ze strony jw.org należącej do świadków Jehowy i jest również dostępny dla każdego na wspomnianej stronie oraz stanowi własność intelektualną Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania i został wykorzystany zgodnie z artykułem 29 Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/docid-702021079_1_VIDEO

Komentarze