Zagadkowa Wiedza Dogonów00:34:26

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LukaszKulak
Audycja poświęcona jest Dogonom- ludowi zamieszkującemu Afrykę Zachodnią, Mali. Lud ten okazuje się być wyjątkowy na tle innych prymitywnych mieszkańców Czarnego Lądu. Mitologia dogońska zawiera niezwykłą wiedzę z zakresu chemii, biologii, astronomii, której nie mogli zdobyć ot tak, nawet zakładając kontakt z naukowcami świata zachodniego.
Dlaczego Dogonowie przekazywali w swojej mitologii wiedzę tak rozmaitą, zawierającą informacje z różnych dziedzin nauki? Podobno był to efekt odwiedzin tego ludu przez naukowców, którzy docierali do Mali i poznawali kulturę dogońską. Teoretycznie jest to możliwe, ale... po analizie teoria ta, pozostaje tylko teorią. W mitach zawarte są przekazy metaforyczne, które powstały znacznie wcześniej, niż przybycie badaczy świata zachodniego. To po pierwsze, po drugie wiedza Dogonów z zakresu np. astronomii przekracza (wciąż) wiedzę współczesną. Wniosek jest taki, że w nieznanych czasach musiało dojść do zupełnie innych zdarzeń, niż przyjmują badacze akademiccy...

Blog: lukaszkulak92.wordpress.com
E-mail: lukaszkulak92@wp.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ZatajonaPrawda

Jeżeli chcesz wesprzeć mnie finansowo możesz przelać określoną przez Ciebie kwotę na poniższy rachunek bankowy (z dopiskiem DAROWIZNA):
Konto bankowe: 65 1050 1793 1000 0092 5955 9566 (ING BANK ŚLĄSKI)

Komentarze