Bez tego nawyku Twój związek upadnie00:04:18

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Chcesz poznać sposób, dzięki któremu zadbasz o swój związek kompleksowo? Jeśli tak - zapraszam Cię na mój webinar. Wejdź na www.webinar.lovesystem.pl i sprawdź najbliższe terminy. Do zobaczenia!

Jaki jest jeden nawyk, bez którego nie da się na dłuższą metę stworzyć szczęśliwego związku?
Są to częste rozmowy sam na sam z Twoim partnerem. Na tym filmie powiem Ci dlaczego to jest tak ważne i dlaczego płytkie rozmowy o obowiązkach domowych, albo czas spędzany w większym gronie, nie jest tak wartościowy.
___
Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich - a jeszcze więcej wiedzy w tym temacie znajdziesz w moich kursach, których pełna lista jest dostępna tutaj: https://kursy.jakzdobywac.pl/
___
Kiedy wchodzisz w nowy związek, to spełnienie warunku częstych rozmów nie jest żadnym wyzwaniem. Oboje w początkowej fazie związku najprawdopodobniej tylko na to czekacie i dajecie temu wysoki priorytet.

Problem pojawia się, kiedy związek przechodzi w fazę dojrzałą, znikają motyle w brzuchu, całkiem dobrze już się znacie i kolejna rozmowa z partnerem nie jest już tak ekscytująca jak na początku - a przez to nie jest przez Was aż tak pożądana i wyczekiwana.

Dlatego przy dłuższym stażu związku, rozmowa z partnerem może przegrać bitwę o Twoją uwagę z innymi rozrywkami, które dają natychmiastowy zastrzyk dopaminy, jak oglądanie seriali, gry komputerowe, czy przeglądanie social media.

Nawet te wartościowe rozrywki jak wspólne spotkania z przyjaciółmi i rodziną, czy uprawianie sportu może nie być tak korzystne dla Waszego związku, jeśli regularnie brakuje Wam tego czasu sam na sam, kiedy możecie się przytulić i porozmawiać o tym co się dzieje w Waszym życiu.

Kiedy mieszkacie razem i technicznie spędzacie razem sporo czasu, bo razem śpicie, wychowujecie razem dzieci, a nawet jecie wspólnie posiłki - to może Wam się wydawać, że bardzo dbacie o swój związek. A jednak nie da się zbudować głębokiej więzi z partnerem, kiedy dookoła Was jest za dużo rozpraszaczy. Nie da się też tego zrobić, kiedy nie możecie porozmawiać o najważniejszych dla Was problemach i emocjach, tylko dyskutujecie o codziennych sprawach takich jak zakupy w biedronce czy dokumenty do załatwienia.

Nawet kiedy spędzacie razem dużo czasu, ale jest to przede wszystkim czas z innymi ludźmi - np. Z rodziną, to nadal nie zapewnia Wam to tego elementu głębokiego poznania tego co się dzieje w Waszym życiu. To daje tylko rozmowa sam na sam, bez żadnych rozpraszaczy.

Takie regularne rozmowy będą sprawiały, że będziecie na bieżąco z tym, co się dzieje w życiu Waszego partnera. Pozwoli Wam zbudować głęboką więź i mocno Wam się zaprzyjaźnić. Da Wam przestrzeń do rozwiązania wszelkiego rodzaju konfliktów i różnic, które mogą pojawiać się po drodze, których nie rozwiążecie bez rozmowy, albo rozmawiając w obecności innych osób. To wszystko natomiast przełoży się na dużo większą satysfakcję z Waszego związku.

Z kolei brak nawyku regularnych, a najlepiej nawet codziennych rozmów, sprawi, że Wasza relacja będzie coraz bardziej powszedniała. Z dnia na dzień będziecie żyć coraz bardziej obok siebie - zamiast ze sobą. Będziecie się coraz mniej rozumieć, przez co będzie coraz więcej pola na różne nieporozumienia i kłótnie - a przez to coraz mocniej będzie rosła między Wami wrogość i w konsekwencji, jeśli nic się nie zmieni na przestrzeni czasu, w końcu doprowadzi to do rozpadu Waszego związku.

Dlatego zbudowanie nawyku codziennych rozmów, to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego związku - bez wzgledu na to, czy teraz jest między Wami dobrze, czy źle.

Jeśli czujesz, że aktualnie nie macie wystarczająco dużo czasu na takie rozmowy, to sugeruję już teraz się zastanowić, kiedy taki czas możecie znaleźć. To absolutny priorytet, od którego będzie zależała jakość Twojego związku - a w konsekwencji także jego przyszłość.

Dajcie mi proszę znać w komentarzu jak to z tym czasem u Was jest? Czy macie go dla siebie wystarczająco dużo?

To tylko jeden element, który jest bardzo istotny do wdrożenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej na temat tego, w jaki sposób kompleksowo dbać o Twoją relację - to zapraszam Cię na mój webinar, który znajdziesz na www.webinar.lovesystem.pl

Sprawdź najbliższe terminy!

Komentarze