To zachowanie powoli zabija Twój związek00:03:26

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Kurs 6 błędów, które łamią równowagę zaangażowania znajdziesz tutaj:
https://www.lovesystem.pl/bledy-w-rownowadze99

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich - a jeszcze więcej wiedzy w tym temacie znajdziesz w moich kursach, których pełna lista jest dostępna tutaj: https://kursy.jakzdobywac.pl/
___
Dzisiaj wyjaśnię Ci jaki jest jeden bardzo częsty błąd, który niszczy uczucia w Twoim związku.
A dokładniej niszczy równowagę zaangażowania między Tobą, a Twoim partnerem czy partnerką.

Tym błędem są pretensje - ale nie o to, że ktoś nie posprzątał, albo zapomniał podlać kwiatków. Takie pretensje oczywiście też budzą wrogość, ale nie działają aż tak niszcząco na związek.

Najgorsze są pretensje o to, że nie dostajesz od partnera tyle jego czasu, uwagi i miłości ile byś chciał. Są to na przykład pretensje o brak czasu, o to, że nie odpisał, nie chciał się spotkać, musi już kończyć rozmowę - i tak dalej.

W takich sytuacjach partner daje Ci sygnał, że potrzebuje więcej wolności, a Ty ignorujesz ten sygnał i żądasz więcej uwagi i miłości od partnera.

Albo innymi słowami: Twój partner pokazuje Ci brak zainteresowania - a Ty pokazujesz zainteresowanie w negatywny sposób - bo pokazujesz jak bardzo Cię to boli.

Dlatego pozbycie się pretensji o wszelkie formy braku zainteresowania po stronie partnera to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie natychmiast musisz wdrożyć.

Co to oznacza?
Wyobraźmy sobie, że wysłałeś SMSa o treści: Cześć Skarbie, jak Ci mija dzień? Z Twojej strony jest to okazanie pewnego zainteresowania. Natomiast mija wiele godzin, aż w końcu partner wraca do domu i międzyczasie nie odpisał Ci na tego smsa. W takiej sytuacji możesz poczuć się zignorowany - co nie zmienia faktu, że nie warto pytać: Dlaczego mi nie odpisałeś?, czy Jak mogłeś mnie tak zignorować. Im więcej wrogości pojawi się w Twojej reakcji tym bardziej będziesz odpychał od siebie partnera.

Jeśli do tej pory wszystko było między Wami dobrze i to był taki pojedynczy przypadek, to oczywiście możesz poruszyć ten temat i zapytać się co się stało, że nie dostałeś odpowiedzi - pod warunkiem, że zrobisz to spokojnie i bez wyrzutów.

Natomiast jeśli czujesz, że partner już od jakiegoś czasu jest wycofany, to zapytanie o to nawet w spokojny sposób będzie tylko irytowało Twojego partnera i odpychało go od Ciebie. A drążenie tego tematu i tak nie jest Ci potrzebne. Najprawdopodobniej nie dostałeś odpowiedzi, bo Twój partner o tym zapomniał, albo nie chciało mu się odpisywać.

Zobaczmy jeszcze inne przykłady tego samego błędu.

Partner woli umówić się ze swoimi przyjaciółmi niż spędzić czas z Tobą? Nie narzekaj na to, ani nie próbuj zmuszać, go do zmiany zdania. Pretensje o to, tylko będą łamały równowagę zaangażowania między Wami.

Partner bardzo szybko kończy rozmowy przez telefon, a Ty masz jeszcze niedosyt? Nigdy nie warto mieć pretensji o to, że komuś się czegoś nie chce. Jeśli Twój partner nie czuje chęci rozmowy, to pretensje o to nie sprawią, że nagle mu się zachce z Tobą rozmawiać.

Twój partner nie ma obowiązku Cię kochać. Nikt nie zakochuje ani nie odkochuje się na zawołanie. Jeśli czujesz, że jego/jej uczucia osłabły, to zastanów się co Ty możesz zrobić lepiej, żeby druga strona była bardziej zaangażowana.

Dzisiaj omówiliśmy w bardzo dużym skrócie tylko jeden z sześciu błędów, które niszczą uczucia Twojego partnera. Jeśli czujesz, że partner się o Ciebie nie stara, to pierwszym najważniejszych krokiem jest pozbycie się ze swojego zachowania wszystkich 6 błędów, które łamią równowagę zaangażowania.

Przygotowałem o tym specjalny materiał. Kliknij w link, który znajduje się na początku opisu i zobacz wszystkie 6 błędów, które łamią równowagę zaangażowania.

Komentarze