WWWLOSY.PL - wczesywanie odżywki we włosy00:08:53

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: WWWLOSY-PL
Wczesywanie - metoda na zintensyfikowanie działania każdej odżywki. Zamiast trzymać maskę na włosach godzinami - wczesz ją, zostaw na 5 minut i gotowe!

Czy nakładacie odżywkę prawidłowo?
Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak zdefiniujemy prawidłowe nakładanie odżywki. Przede wszystkim, sposób nakładania odżywki musi pasować do typu waszych włosów, do ich potrzeb, oraz do typu, potrzeb i wrażliwości skóry głowy. Oczywiście to, co u jednej osoby może świetnie działać, niekoniecznie sprawdzi się u innej osoby. Dlatego prawidłowe nakładanie odżywki to takie, które umożliwi włosom zaabsorbowanie jak największej ilości składników odżywczych, oraz nadanie pożądanego wyglądu. Dla niektórych będzie to dociążenie włosów, dla innych uniknięcie obciążenia.

Wczesywanie to metoda aplikacji odżywki, która uratowała moje zniszczone włosy. Moje włosy zniszczone były rozjaśnianiem, czyli ich struktura została naruszona, a niska porowatość zmieniona w sztuczną porowatość wysoką. Łuski takich włosów odstają, ale w przeciwieństwie do włosów kręconych, są niepodatne na domykanie, na przykład przez zastosowanie płukanek zakwaszających. Rozjaśnianie polega na wyciągnięciu barwnika z włosów, a więc części jego struktury. Dlatego po wielokrotnym rozjaśnianiu, włosy mogą wydawać się wręcz przezroczyste. Wczesywanie polega na użyciu odpowiedniej szczotki, oraz dosłownym wczesaniu odpowiedniego produktu we włosy.


Wczesywanie głową w dół, czy pod prysznicem?
Po pierwsze, wczesujcie odżywkę zawsze głową w dół. Dlaczego? Otóż wtedy macie zdecydowanie większą kontrolę na zakresem wczesywania oraz nad tym, do jakiej odległości od skóry głowy nakładacie odżywkę. Pozycja głową w dół umożliwia „wyciąganie” włosów na szczotce. Poza tym, wiele osób (w tym ja), bardzo źle reaguje na kontakt odżywek ze skórą, poza skórą głowy. To ciekawe, jak wiele składników dobrych dla włosów ma działanie powodujące problemy na reszcie skóry – u mnie takim podstępnym składnikiem jest gliceryna. Dlatego też moje ukochane mgiełki Fitomed stosuję jedynie na włosy – na twarzy powodują masakrę.

Jakiej szczotki użyć do wczesywania?
Moją ulubioną szczotką codzienną oraz do wczesywania jest Ionika Paddle Brush. Szczotka ta ma odpowiednią wielkość, gładkie igiełki, które nie niszczą włosów, rozmieszczone tak, by szczotka sunęła po włosach. Ważne są też plastikowe kulki na końcach – dzięki nim można czesać również po skórze głowy, bez ryzyka podrapania jej (co jest niestety możliwe w przypadku szczotki typu Tangle Teezer). Obecnie ten typ szczotki staje się coraz bardziej popularny, hitem blogów jest ostatnio The Wet Brush – u mnie jednak niepodzielnie króluje Ionika. U niektórych sprawdzić się może szczotka z drewnianymi igiełkami. Użyjcie po prostu tej, która wydaje się Wam najlepiej sunąca po włosach, która nie powoduje, że włosy wydają dźwięk „skrobania” lub urywania się.

W przypadku włosów bardzo zniszczonych, wczesywanie odżywki nawet z mocniejszym silikonem (takiej jak Nivea Long Repair lub na przykład Gliss Kur Oil Nutritive) może być dobrym pomysłem. Taka odżywka może pomóc w ich ochronie i w zapobieganiu powstawania nowych zniszczeń.

Wczesywanie odżywki proteinowej to też bardzo dobry pomysł. Sama procedura wygładza włosy i wpływa na ich dobre układanie się po wyschnięciu. Dzięki wczesywaniu, odżywki proteinowe mogą w pełni spełnić swoje zadanie, czyli dodanie kilku „cegiełek” w brakujących miejscach we włosach. Z tego rodzaju odżywek, bardzo dobrze powinny sprawdzić się odżywki Kallos – wersje z keratyną + proteinami mlecznymi (Chocolate, Keratin), lub z samymi proteinami mlecznymi (Latte, Milk, Vanilla). Porównanie odżywek Kallos znajdziecie w tym wpisie. Z innych marek, ciekawą odżywkę z keratyną i proteinami mlecznymi ma PROSALON.

Film znajduje się w katalogu: PIELĘGNACJA WŁOSÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH


więcej

Komentarze