Tajemnica szkła libijskiego. Technologia bogów?00:22:54

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LukaszKulak
W wielu miejscach na Ziemi odnajdywano zeszklony piasek- strukturę, która może powstać tylko w bardzo wysokich temperaturach rzędu ponad 1800 stopni Celsjusza. W audycji omawiam temat tzw. pustynnego szkła libijskiego. Znalezione zostało na granicy egipsko-libijskiej pośród wydm pustynnych Sahary. Do dnia dzisiejszego naukowcy nie potrafią wyjaśnić istnienia tajemniczego minerału. Przez długi czas podejrzewano, że zeszklony materiał powstał w wyniku upadku meteorytu, tym bardziej, że w jego strukturze wykryto reidyt- minerał pojawiający się przy uderzeniu w ziemię meteorytu. Tymczasem badacze- jak na razie- nie odnaleźli krateru uderzeniowego. Jak zatem powstało szkło? Być może należy odnieść się do trynitytów- podobnych struktur powstałych na drodze... wybuchu jądrowego. Czyżby pisma starożytne np. Mahabharata były autentyczne w relacjonowaniu wojen z użyciem technologii bogów?

UWAGA: W filmie nastąpiła pomyłka. Mówiłem, że na piasek działała temperatura rzędu 1600-1700 stopni C. W rzeczywistości była ona większa: ponad 1850 stopni C, ponieważ w takiej temperaturze topi się cyrkon.

Blog: lukaszkulak92.wordpress.com
E-mail: lukaszkulak92@wp.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ZatajonaPrawda

Jeżeli chcesz wesprzeć mnie finansowo możesz przelać określoną przez Ciebie kwotę na poniższy rachunek bankowy (z dopiskiem DAROWIZNA):
Konto bankowe: 65 1050 1793 1000 0092 5955 9566 (ING BANK ŚLĄSKI)

Komentarze