POLICYJNY DRON ZAREJESTROWAŁ WYPADEK DROGOWY00:00:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kamilchlebek007
Od pewnego czasu lubuscy policjanci ruchu drogowego strzegą bezpieczeństwa kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze jeszcze skuteczniej mogą zwalczać drogowych piratów. Ten specjalistyczny sprzęt w rękach doświadczonych policjantów może oznaczać tylko jedno coraz większe bezpieczeństwo na drogach regionu.

W trosce o zapewnianie bezpieczeństwa wszystkim podróżnym, lubuscy policjanci wykorzystują wiele specjalistycznych urządzeń i pojazdów. Są to między innymi nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, szybkie motocykle, nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości i stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, a od kilku miesięcy także drony. Bezzałogowe statki powietrzne zostały po raz pierwszy wykorzystane przez lubuskich policjantów wiosna tego roku, realizując działania poświęcone bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzięki posiadającej 30-krotny zoom kamerze, zamontowanej do drona, mundurowi z powietrza mogli dokładnie dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców jak i pieszych.

Tym razem dron wykorzystany był w działaniach prowadzonych w powiecie krośnieńskim. Był pomocny w ujawnianiu wielu nieprawidłowości, którymi wykazywali się zmotoryzowani. Łącznie policjanci zdyscyplinowali 35 kierowców. Ponadto oko kamery bezzałogowego statku powietrznego zarejestrowało zdarzenie drogowe. W nim kierująca osobowym audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w busa jadącego drogą krajową. Ten jeszcze delikatnie uderzył w oczekujący na wjazd na droge krajową osobowy volkswagen. Zarówno kierująca audi jak i kierujący fiatem ducato byli trzeźwi. Bardzo groźnie wyglądające zdarzenie z uwagi na obrażenia kobiety zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy. Pokazuje to w sposób jednoznaczny, jak chwila braku koncentracji lub ignorowania znaków może skutkować na drodze.

Policyjny dron wylądował ale zbyt długiej przerwy od pracy miał nie będzie. Za chwilę sterowany przez policjantów będzie wykorzystywany w innym regionie lubuskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pieszych

Mail: blackbird4721@gmail.com Masz ciekawy film wyślij go nam.
Zajmuje duzo miejsca? Podeslij link https://wetransfer.com/ Dziekuję

Witaj Kierowco na naszym kanale znajdziesz drastyczne przedstawienie egzekwowania prawa w kontekście edukacyjnym , prosimy nie naśladować pokazach czynów.

Zgodnie z (art. 29 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych) na zasadzie cytatu możemy w swoich filmach wykorzystywać fragmenty cudzych utworów, jeśli jest to uzasadnione celami wyjaśnienia czegoś, dozwolonej krytyki, nauczania, komentowania etc.

#PIRACI #Polska #Polskiedrogi

Komentarze