Wodowanie drewna / Launching wood - Meble Twojego Pomysłu00:04:38

zwiń opis video pokaż opis video
Wodowanie drewna to proces służący pozbyciu się podniesionych włókien. Wodowanie należy stosować przed każdym zabezpieczeniem powierzchni jakimikolwiek środkami (bejcowanie, malowanie, lakierowanie). Do wodowania używamy wody. Należy w małej ilości zwilżyć powierzchnię obrabianego materiału z każdej strony i odczekać aż drewno wyschnie. Do zwilżenia można użyć mokrej szmatki lub spryskiwacza do wody. Czas schnięcia zależy od temperatury i od ilości użytej wody. Na pewno po ok. 30 minutach drewno będzie gotowe do szlifowania. Po odparowaniu wody z powierzchni szlifujemy materiał drobnym papierem, usuwając podniesione włókna. Wodowanie najlepiej powtórzyć dwa lub trzy razy, w celu zaoszczędzenia czasu i impregnatów w późniejszym etapie.

Zapraszam do Subskrybcji aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


więcej

Komentarze