Wszytko o papierze ściernym i gradacji / All about sandpaper and gradation00:09:14

zwiń opis video pokaż opis video
Papier ścierny którego używam w warsztacie stolarskim Meble Twojego Pomysłu jest produkowany według norm europejskich. Świadczy o tym litera P przed numerem gradacji na papierze. Jest kilka zasad stosowania gradacji w stolarstwie. Pierwsza z nich to zasada podwajania wartości granulacji. Druga to zasada nie przekraczania wartości sto. I trzecia to zasada stopniowego przechodzenia między poszczególnymi gradacjami. Pozwana ona na precyzyjne wykończenie powierzchni. Dzięki tej zasadzie pracujemy szybciej i zaoszczędzamy czas i pieniądze. Pomijając niektóre numery gradacji i pracując na wyższych zdecydowanie więcej siły i czasu będziemy potrzebowali na to żeby uzyskać taką samą powierzchnię jak w przypadku stopniowego przechodzenia między granulacjami papieru. Istotne jest również zakończenie szlifowania na odpowiednim numerze gradacji papieru ściernego. Pod lakiery dwuskładnikowe i farby wystarczy wyszlifowanie powierzchni do P150 lub P180. Użycie wyższej gradacji mogłoby spowodować brak przyczepności co w efekcie spowodowało by odpryskiwanie lub łuszczenie się farny czy lakieru. Wykończenie powierzchni pod lakier wodny można zakończyć na gradacji papieru P240. We wszystkich przypadkach wskazane jest wodowanie powierzchni żeby usunąć powstałe włókna pod wpływem wilgoci i odpylanie między szlifowaniami, aby usunąć wszystkie drobiny i pył z poprzedniego szlifowania.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

Alle sandpapir og grus
Alle Schmirgelpapier und Splitt
Kõik liivapaber ja mustusest
Alle schuurpapier en gruis
Minden csiszolópapírral és finomság
サンドペーパーやグリットのすべて

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


więcej

Komentarze