500+? To już za mało! Tusk obiecuje mieszkania!00:59:37

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Partie polityczne rozpoczęły kampanię wyborczą. Ruszyła więc walka o głosy obywateli. Nijaka programowo Platforma Obywatelska, która nie cieszy się sympatią ani prawicowego, ani lewicowego elektoratu, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom roszczeniowego pokolenia Z (nie mylić z symboliką rosyjskiej inwazji) prezentując swój nowy postulat: mieszkanie prawem, nie towarem, co ma pozyskać część głosów, na które liczy lewica. Jak jednak wskazują reakcje internautów, to płonne nadzieje, gdyż wieloletnia bezideowość tego ugrupowania została zapamiętana przez obie strony politycznej barykady i w obliczu dawniej głoszonych przez PO liberalnych, wolnorynkowych haseł, ta nowa twarz społecznej sprawiedliwości zdaje się wywoływać jedynie śmiech. Mawiają jednak, że tonący brzytwy się chwyta, więc może jesteśmy właśnie świadkami powolnego tonięcia okrętu z Donaldem Tuskiem u steru?

Obóz władzy również zaskakuje swych wyborców. Jak donosi Fakt, rząd ma w planach program dopłat do hodowli jadalnych robaków. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czyli podlegająca pod MEN agencja rozdzielająca środki na granty badawcze, przekazała ostatnio dofinansowanie na projekt SmartFood. To koncepcja realizowana przez NBCR we współpracy z Funduszami Norweskimi, której celem jest opracowanie i testowanie nowych rozwiązań dla miejskiej konsumpcji i produkcji żywności. Czy wkrótce zatem robaki wejdą na stałe do diety Polaków?

O tym w programie Marty Markowskiej z cyklu Dokąd Zmierzamy opowie prof. Adam Wielomski - profesor nauk społecznych, historyk idei, politolog oraz publicysta.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze