Dlaczego ciemny lud wciąż wybiera POPiS?00:49:55

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Polacy wybrali - to standardowy nagłówek wszystkich mediów po wszelkiego rodzaju wyborach. Zdziwienie budzi jednak fakt wyboru tych samych twarzy od przeszło 30 lat! Tylko szyldy partyjne nieco się zmieniają. Mimo tylu burz, afer i kryzysów, społeczeństwo w Polsce wciąż wybiera stronnictwo Kaczyńskiego lub Tuska. I to pomimo faktu, że obaj aktorzy sceny politycznej osiągnęli już wiek emerytalny.

Wybory roku 2023 były kolejną szansą, w której wielu upatrywało możliwość zakończenia dominującej roli Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej. Jednak wyniki mówią same za siebie: dwie trzecie Polaków uczestniczących w wyborach zagłosowało na partię Tuska lub Kaczyńskiego. Najbardziej radykalni zwolennicy teorii spiskowych stwierdzą, że zapewne wybory sfałszowano. Inni uważają, że winne są media, w których nadreprezentowane są główne siły polityczne w kraju, w kontraście do nowych ugrupowań, których w tzw. głównym nurcie medialnym nie ma praktycznie wcale.

Szukając jednak przyczyn tak dużego poparcia dla formacji Kaczyńskiego i Tuska należałoby się zastanowić nad ewentualnością, czy aby mieszkańcy Polski nie chcą trwać w tym klinczu? Czy nie przyzwyczaili się już do silnego podziału na dwa wrogie sobie plemiona, których wodzów uważają niemal za przywódców duchowych? Przyzwyczajenia bywają wygodne, a poszukiwanie alternatyw wiąże się ze zburzeniem komfortu czarno-białej wizji świata, w której wielu znalazło już swoje miejsce.

Czy tak rzeczywiście jest? A może po prostu to efekt zbiorowej manipulacji i ogłupiania Polaków? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy opowie Marcin Hagmajer z Narodowej Akademii Informacyjnej.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze