Ile granic można przejść w obronie Polski?01:07:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Ostatnio media obiegła wiadomość o nietypowej interwencji poselskiej w wykonaniu Grzegorza Brauna, który podczas wykładu prof. Jana Grabowskiego podszedł do mównicy w Niemieckim Instytucie Historycznym i mówiąc dość ostentacyjnie zniszczył mikrofon oraz kolumnę nagłośnienia. Chwilę później poseł Braun skierował się ku dyrektorowi placówki i patrząc mu prosto w oczy powiedział: Won! Wypad z Polski! oraz Nie będą Niemcy uczyć Polaków historii.

Reakcję posła wywołały słowa prelegenta, który podczas wykładu pt. Polski (narastający) problem z historią Holokaustu powiedział: [W ustawie o IPN przyp. red.] przewidziano karę do trzech lat więzienia dla historyków, mających na historię zagłady nieco odmienne poglądy od tego, co władza uważała za słuszne. Była to jedna z najbardziej haniebnych ustaw ostatnich lat. A było ich sporo. Tu wypada postawić pytanie na 460 posłów zasiadających w Sejmie, ilu zdecydowało się zagłosować przeciwko temu prawnemu skandalowi? Czterech. To samo dotyczyło podziękowań dla prawdziwych patriotów, morderców Żydów z NSZ, z Brygady Świętokrzyskiej. To samo uznanie dla Żołnierzy Wyklętych ze szczególnym wskazaniem Józefa Kurasia - Ognia. W tym momencie poseł Braun nie wytrzymał. Zniszczył mienie należące do Instytutu i zaapelował do funkcjonariuszy policji o oddelegowanie prof. Grabowskiego poza granice kraju. Sytuacja ta ewidentnie podzieliła opinie prawicy w Polsce. Część komentatorów uważa, że Braun zareagował jak na polskiego posła przystało, ale nie brakuje też głosów, że zachowanie lidera Konfederacji Korony Polskiej wzbudzi nieprzychylne Polsce opinie, formułowane w tonie odradzającego się w Polsce antysemityzmu.

Interwencja poselska Grzegorza Brauna nie jest jednak jedynym głośnym wydarzeniem mijającego tygodnia. Po głosowaniu w Sejmie odrzucającym senackie weto do ustawy o powołaniu komisji ds. wpływów Rosji (Lex Tusk), prezydent Andrzej Duda ogłosił, że ją podpisze. Otworzył w ten sposób drogę do powstania komisji, która będzie miała dość oczywiste zabarwienie polityczne, co (pomimo jawnie antyrosyjskiego nastawienia komisji) szeroko skrytykowała cała opozycja, w tym m.in. Szymon Hołownia pisząc, że: () Ta komisja, w której udziału nie weźmie żaden poseł opozycji, nie będzie czymkolwiek innym, jak pisowskim przedwyborczym cyrkiem. Ponadto decyzję prezydenta wykorzystał też Donald Tusk, który 4 czerwca zamierza zgromadzić w Warszawie tłumy na marszu Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską. Były premier zaprosił na to wydarzenie samego prezydenta, mówiąc o okazji do konsultacji społecznych. W mediach zawrzało. Z jakim rezultatem? O tym dziś w programie Marty Markowskiej z cyklu Dokąd Zmierzamy, którego gościem będzie dziennikarz i publicysta, Rafał Ziemkiewicz.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze