Szczelina Strachu - w tej jaskini się po prostu bałem00:16:16

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kmilek
Szczelina Strachu - w tej jaskini się po prostu bałem!

W Lesie Wolskim w Krakowie jest wiele wapiennych skał a w nich sporo niewielkich jaskiń czy tak zwanych skalnych schronisk. Największe ze skał z nich to Panieńskie Skały, Bielańskie Skałki, Wolski Murek i Kawalerskie Skały. Panieńskie Skały i Bielańskie Skałki to rezerwaty przyrody i wspinaczka na nich jest zabroniona. Uprawiana jest natomiast wspinaczka na Wolskim Murku i Kawalerskich Skałach czy skałach Strzelnica.

W Lesie Wolskim znajduje się kilka niewielkich jaskiń i schronisk. W skałach wąwozu Zielony Dół znajdują się Jaskinia w Lesie Wolskim, Jaskinia w Zielonym Dole i Schronisko w Zielonym Dole. W Kawalerskich Skałach znajduje się Szczelina przed Gajówką, a w niewielkich skałach na zachód od Kawalerskich Skał Szczelina pod Gajówką. Na Srebrnej Górze jest Kawerna Bielany i Schronisko pod wsią Bielany.

Zachęcam do spacerów w Lesie Wolskim w Krakowie.

Uroczysko Las Wolski, popularnie: Lasek Wolski obszar leśny w zachodniej części Krakowa, pełniący funkcje rekreacyjne. Obejmuje powierzchnię 419 ha. Stanowi fragment Lasów Miejskich Krakowa.
Właśnie na terenie tego lasu jest usytuowane Krakowskie ZOO.

W lesie położonych jest kilka wspaniałych polan największa Polana Juliusza Lea (o pow. 2,42 ha), ponadto Polana na Sowińcu, Polana im. Wincentego Wobra, Polana im. Jacka Malczewskiego, Polana Bielańska, Polana Harcerska.

Sieć ścieżek spacerowych liczy ok. 40 km długości, część z nich jest oznakowana.
W 1917 roku teren lasu został zakupiony przez Kasę Oszczędności Miasta Krakowa i przekazany miastu z przeznaczeniem na park ludowy.

Zapraszam na:
Kursy wspinaczki skalnej z szkołą Wspinaczki Skałkowej Kowalscy Team.

Wycieczki jaskiniowe oraz turystyka jaskiniowa o całym przekroju trudności od tych lightowych do tych extremalnych, tych pionowych i całkiem poziomych - wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, między innymi: instruktorów sportu, instruktorów wspinaczki, instruktorów rekreacji ruchowej, instruktorów survivalu, a także przeszkolonych grotołazów.

Wycieczki na Via Ferraty razem z kursem i przeszkoleniem poruszania się po nich.

Organizujemy wycieczki terenowe i krajoznawcze po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz po Małopolskich Lasach - z nami poznasz historię eksploracji jaskiń i fascynujące ciekawostki przyrodnicze.

Kursy narciarskie i skiturowe

KONTAKT: kontakt@kowalscyteam.pl


Facebook: https://www.facebook.com/KowalscyTeam
Grupa: https://www.facebook.com/groups/wykutewskale
Instagram: https://www.instagram.com/kamil_kowalski_team/
TikTok: https://www.tiktok.com/@kowalscy.team
#jaskinia #ciekawostki #eksploracja
#jaskinie #speleologia #grotołaz #podziemia #sztolnie #poszukiwacze
#exploracja #underground #urbex #Survival #Turystyka #KowalscyTeam
#speleology #speleo #caveman #cavinggonewrong #cave #cavingUWAGA:
Nie naśladuj osób na filmie, nie wchodź do jaskiń na własną rękę - jest to skrajnie niebezpieczne! Jeśli chcesz chodzić po jaskiniach, poszukaj klubu taternictwa jaskiniowego - tam dowiesz się jak to robić bezpiecznie lub znajdź instruktora/firmę/osobę, która cię przeszkoli i oprowadzi w bezpieczny sposób.
więcej

Komentarze