Stół dębowy do jadalni z nogami zaciętymi pod kątem Cz.2 / Oak table for the dining room00:26:08

zwiń opis video pokaż opis video
Żeby powstał blat muszę najpierw połączyć klejonki ze sobą. Do tego użyję kołków domino. Zaznaczam za pomocą kątownika Wolfcraft miejsca frezowania otworów pod kołki i frezarką DF500 wykonuję frezowanie. Przed ściskaniem nakleiłem taśmę papierową żeby podczas klejenia klej który wypłynie zasechł na taśmie. Łatwiej będzie go usunąć nie uszkadzając materiału. Pęknięcia, sęki i ubytki zalewam Żywicą epoksydową Ciech. Po utwardzeniu usuwam nadmiar żywicy szlifierką metabo. Czas na formatowanie blatu i zwiększenie jego grubości na bokach. kantówki dociąłem na pile formatowej i wyrównałem na wyrówniarko grubiarce AD741. I znowu dla pozycjonowania i wzmocnienia połączenia kołki domino. Kantówki dociskam ściskami punktowymi i płaszczyznowymi Wolfcraft. Danych dużo i gęsto ścisków będzie skutkowało dobrym dociskiem w każdym miejscu, a co za tym idzie brakiem widocznego połączenia. Nierówności po klejeniu usuwam strugiem i kolejne klejenie frontów. Po klejeniu znowu formatowanie. Teraz prace precyzyjne. Zacinanie pod kątem 45 stopni nóg i blatu. Nogi zacinam na pilarce tarczowej K690S / K700S. z Blatem już nie jest tak łatwo. Najpierw trasowanie precyzyjnymi kątownikami Sola i liniałem Incra a później cięcie piłą japońską. Nadmiar materiału usuwam nowymi dłutami firmy Narex. Po naostrzeniu wchodzą jak w masło. Po oczyszczeniu połączenia i spasowaniu z nogami frezuję twory pod kołki domino. i nakładam klej Kleiberit 303.2. Nogi dociskam do blatu pod kątem ściskami punktowymi. Po utwardzeniu kleju zostało oczyścić połączenia i wyszlifować całość. Między gradacjami papieru robię wodowanie aby usunąć włókna. Zostało tylko zabezpieczenie lakierem wodnym Altax minimum 3 warstwy.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.....................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Realizacje


Komentarze