Raźny: Bezpieczeństwo nie daje pokoju00:21:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Była dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor Anna Raźny uważa, że Polska znalazła się w klinczu, w którym nie ma warunków do zmiany geopolitycznej, bowiem żadne z parlamentarnych ugrupowań nie wypracowało przez ostatnie lata nowej koncepcji polskiej polityki zagranicznej. Nawet w dobie słabnącej pozycji Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej, nad Wisłą nie zarysowano minimalnej woli politycznej do samostanowienia o własnej przyszłości, zaczynając choćby od zmiany nazwy wschodniej flanki NATO na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Według prof. Raźny, należy przede wszystkim przestać mówić o bezpieczeństwie za wszelką cenę, a skupić się na wypracowaniu pokoju w regionie. Pokój zawiera w sobie bezpieczeństwo, ale bezpieczeństwo nie daje pokoju, zauważa profesor. A właśnie o bezpieczeństwie, w dodatku niesprecyzowanym co do terytorium, mówią wszystkie czynniki polityczne, w tym m. in. Stany Zjednoczone, których polityki wobec Polski nie zmieni nawet nowy rząd Donalda Tuska.

Jednocześnie prof. Raźny zwraca uwagę na zagrożenie ze strony Niemiec, które prawdopodobnie utrzymają rolę amerykańskiego policjanta na terenie Europy, co dokona się przy poklasku nowego, pro-niemieckiego rządu w Warszawie. W kontraście do minionych lat zachodzi jednak bardzo poważna różnica w polityce RFN. Wojna na Ukrainie uświadomiła bowiem Berlin, że konieczna jest restrukturyzacja armii, zwiększenie nakładów na zbrojenia i rozwój nowych technologii. Zatem po raz pierwszy od czasów II wojny światowej Niemcy na serio się zbroją i wkrótce ich armia może być najpotężniejsza w Europie. A stanie się to przy pełnej akceptacji, żeby nie powiedzieć woli, polityków z Warszawy.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze