Kulińska: Będziemy podtrzymywać tę wojnę00:15:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Dr Lucyna Kulińska, znana badaczka historii polskich Kresów zwraca uwagę, że zmiana władzy w naszym kraju wcale nie musi oznaczać zmiany obranego przez obóz Zjednoczonej Prawicy skrajnie pro-ukraińskiego kursu. Wręcz przeciwnie: Nowy rząd wydaje się iść w swojej miłości do Ukrainy jeszcze dalej, niż poprzedni. () Czyni nam niedwuznaczne zachęty, żebyśmy już nie tylko przy pomocy pieniędzy, ale też krwią Polaków wspierali Ukrainę zauważa dr Kulińska i dodaje Ludzie, którzy doszli najwyższych stanowisk w rządzie pana Tuska niejednokrotnie nie identyfikują się z naszym państwem, co wykazali w swoich wypowiedziach i w swoich czynach. Wielu z nich, gdyby w Polsce została wprowadzona ustawa o zakazie gloryfikowania banderyzmu, gloryfikowania nacjonalizmu ukraińskiego, bezpośrednio podpadłoby pod te paragrafy.

Zdaniem dr Kulińskiej postawa rządu Donalda Tuska ma też szersze spektrum, bowiem są tam ludzie, którzy mają czuć większą więź z Niemcami, niż z Polską, a polityka Berlina wymaga w tej chwili kontynuacji wojny na Ukrainie. Niemcy wykorzystują narrację o zagrożeniu ze strony Rosji w celu budowy europejskiej armii pod ich dowództwem i dlatego podsycanie konfliktu u naszych wschodnich sąsiadów jest im na rękę.

Jednym z dowodów na taką właśnie politykę Berlina ma być wymuszona ostatnio na krajach Unii Europejskiej ogromna transza pieniędzy, która zostanie przekazana do Kijowa nie w celu odbudowy państwa i normalizacji sytuacji gospodarczej, lecz na nowy pobór i dozbrojenie żołnierzy. A wszystko to w sytuacji, gdy działania wojenne zdają się słabnąć, a światowe media coraz rzadziej wspominają o konflikcie między Rosją i Ukrainą.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Film znajduje się w katalogu: Polskim Okiem


więcej

Komentarze