Stojak z drewna na 3 butelki wina z uchwytem za szyjkę / Wooden stand for 3 bottles of wine00:19:48

zwiń opis video pokaż opis video
Stojak wykonany z drewna dębowego i jesionu z mocowaniem za szyjkę butelki. Na początku zrobiłem wstępny szablon na wzór przyszłego oryginału. Następnie rozcinam deski na pilarce formatowej tarczowej Felder K690S / K700S. Deska dębowa i jesionowa mają grubość około 52mm. Wyrównuję na wyrówniarce i przepuszczam przez grubościówkę AD741. Na obydwu deskach trasuję połączenie i na desce dębowej robię nacięcie pod kątem 25 stopni. W podstawie z jesionu również wycinam fragment w którym będzie połączenie. Sklejam obydwa gatunki ze sobą i ściskam ściskami płaszczyznowymi i śrubowymi wolfcraft. Przy użyciu ołówka i kawałka sznurka tworzę cyrkiel i nanoszę łuki na materiał. Na wiertarce kolumnowej poziomej nawiercam otwory pod uchwyt butelki wiertłem Forstnera o średnicy 30mm firmy Wolfcraft. Do wycinania ostatecznych zaokrąglonych kształtów używam pilarki taśmowej FB610 z taśmą tnącą o szerokości 10mm. Bez żadnego problemu wycinam element na wysokość 34cm. Zostało szlifowanie na szlifierce oscylacyjnej Ks150, proxxon i metabo fsx200. Do impregnacji używam olejo wosku twardego Osmo.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.....................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


Komentarze