Młodzież Wszechpolska obchodzi 90-lecie istnienia00:07:09

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Począteki organizacji sięgają 1922 roku, kiedy to powstał Związek Akademicki "Młodzież Wszechpolska". Podczas II wojny światowej większość działaczy została zamordowana przez okupantów. Po wojnie komuniści zabronili wznowienia działalności związku. Młodzież Wszechpolska odrodziła się dopiero po upadku PRL.

Na uroczystości z okazji 90 rocznicy powstania Młodzieży Wszechpolskiej jej prezes, Robert Winnicki podkreślił, że pierwszą wśród doczesnych wartości dla Wszechpolaków jest Naród. Przypomniał, że celem i zadaniem organizacji jest wychować młode pokolenia tak, aby niezależnie od tego jaką drogę obiorą w życiu, starali się służyć Ojczyźnie najlepiej jak potrafią.

Młodzież Wszechpolska angażuje się w liczne inicjatywy, o charakterze ogólnopolskim. Wśród nich jest "Marsz Niepodległości" -- wielka narodowa manifestacja 11 listopada, czy akcja "Kocham Polskę", której celem jest promocja nowoczesnego patriotyzmu w nietypowych, zaskakujących formach. Wszechpolacy zaangażowali się także we wspieranie naszych Rodaków za wschodnią granicą. 17 marca br. dołączyli w Wilnie do protestu przeciwko niszczeniu oświaty na Litwie.

Najnowszą inicjatywą Młodzieży Wszechpolskiej jest obrona polskiej oświaty. Zdaniem narodowców reforma, którą od września planuje wprowadzić rząd Donalda Tuska jest kolejnym krokiem do celowego ogłupienia społeczeństwa. Wszechpolacy zamierzając zachęcać młodzież szkolną oraz nauczycieli, aby włączyli się do strajków przeciw niszczeniu polskiej tożsamości narodowej, tradycji i wiedzy.

Film znajduje się w katalogu: Reportaże


więcej

Komentarze