Nie będzie Michnik pluł nam w twarz!00:51:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Od początku dobrej zmiany stałym elementem prawicowych manifestacji, spotkań i innych wydarzeń stały się protesty, pikiety czy wręcz burdy organizowane przez środowiska demokratyczne takie jak KOD czy Obywatele RP. Dziś jednak sytuacja się odwróciła. To narodowcy protestują w Łodzi z racji odbywającego się spotkania z redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej Adamem Michnikiem.

Prawicowcy przywołują liczne wypowiedzi Michnika atakujące Polskę i Polaków oraz nieustanne oskarżenia o antysemityzm i szowinizm. To właśnie Wyborcza należała i należy do awangardy przepraszania za rzekomo polską zbrodnię w Jedwabnem, choć do dziś nie przeprowadzono w tym miejscu ekshumacji, która dobitnie mogłaby wyjaśnić kto był sprawcą.

Mimo, że w warunkach systemu demokratycznego teoretycznie każdy ma prawo wygłaszać swoje, nawet najbardziej absurdalne poglądy, organizatorzy pikiety Nie dla Michnika w Łodzi przypominają, iż Środowisko Gazety Wyborczej wielokrotnie odmawiało im prawa nie tylko do wygłaszania poglądów, ale także do legalnego funkcjonowania. Będziemy wytrwale protestować przeciwko takiej hipokryzji. - piszą przedstawiciele Akcji Narodowej, głównego organizatora dzisiejszej pikiety.

Film znajduje się w katalogu: Reportaże


więcej

Komentarze