Młodzież Wszechpolska świętuje 101. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej01:41:20

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
15 sierpnia 1920 r. Polska odniosła miażdżące zwycięstwo nad prącymi na zachód oddziałami Armii Czerwonej. Mówi się, że była to jedna z najważniejszych bitew w historii Europy, bowiem udaremniła plany komunistów, którzy chcieli zająć umęczony wielką wojną stary kontynent.

Ze względu na presję sanitarną, ani ubiegłoroczne obchody setnej rocznicy bitwy, ani tegoroczna 101. rocznica nie znalazły godnej formy upamiętnienia tej wielkiej wiktorii oręża polskiego. Powstałą na gruncie odpowiedzialności państwa próżnię starają się wypełnić środowiska narodowe. Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Zwycięstwa, którego organizatorem jest Młodzież Wszechpolska.

W przeciwieństwie do oficjalnej historiografii narodowcy zawsze podkreślali rolę społecznego zrywu oraz zasługi postaci pojawiających się w szkolnych podręcznikach niejako w cieniu Józefa Piłsudskiego. Wśród nich jest m.in. autor planu obrony Warszawy, gen. Tadeusz Rozwadowski i organizator Ochotniczej Armii gen. Józef Haller. Czy ich nazwiska wybrzmią podczas tegorocznego marszu? Jakie hasła usłyszymy ze strony jego uczestników? I czy tego szczególnego dnia polscy patrioci po raz kolejny będą zmagać się z prowokacjami i atakami skrajnej lewicy? Zapraszamy na naszą relację na żywo z Marszu Zwycięstwa!

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Reportaże


więcej

Komentarze